Láska zo srdca je niečo, čo nezažije každý. Niečo, o čom sa v piesňach spieva, v básňach píše.. Niečo, čo vidíme v romantických filmoch. Niečo, pričom sa ti roztrasú kolená, v bruchu ti lietajú motýle, zrýchli sa ti tep. Nevnímaš, nepremýšľaš. Mozog v tom danom momente neexistuje. V tomto momente existuje len srdce – to je tvoj jediný orgán, ktorý vtedy počúvaš a ktorým sa riadiš. Áno existuje to, aj keď tomu možno zatiaľ neveríš.

Nemôžem ti však sľúbiť, že to bude trvať večnosť, že to bude navždy. Pretože to nikdy nevieš. Pretože keby si náhodou vedela, že to navždy nebude, že to bude tak strašne neuveriteľne bolieť, že budeš mať pocit, že ti ide srdce vytrhnúť z hrude, nešla by si do toho. Nevyskúšala by si to, pretože by si nechcela trpieť. Nezistila by si, ako chutí skutočná láska. Pretože trápiť sa nechce nikto z nás. Každý hľadá cestu, ktorá ho spraví len šťastným.

pinterest.com

To je aj dôvod, pre ktorý existuje láska z rozumu. Čo je to vlastne tá láska z rozumu? Pokúsim sa ti to vysvetliť. Láska z rozumu začne veľmi pravdepodobne rovnako, ako začala láska zo srdca. Motýlikmi, pobláznením, neustálym sledovaním sociálnej siete alebo mobilného telefónu, kedy problém v tom, že sa ešte neozval, zvaľujeme cez mobilného operátora až po vesmír.

Potom, keď uplynú začiatky si uvedomíš, že si s daným človekom šťastná, že sa naňho vieš spoľahnúť, že si vedľa seba nevieš predstaviť nikoho iného len jeho, ale je tam však malé ,,asi“. Malé ,,asi“, ktoré sa ti raz za čas vynorí, tvorí v tebe pochybnosti a následne sa stáva väčším ,,asi“. Pretože pri pozeraní romantického filmu zistíš, že to nie je úplne tak, ako si si pred tým myslela. Postupne spadáš do stereotypu, občas si nepríjemná, zlá, máš chuť utiecť. Dievča, obe však vieme, že to nie je také jednoduché, pretože keby si chcela utiecť, tak to už urobíš.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Príde lepší, uvidíš...

Poviem ti to úprimne. Áno viem, láska zo srdca je úžasná a nikdy ju nič nenahradí. No ten, kto ju zažil občas zistil aj to, aké je o takú lásku prísť. A presne vtedy sa títo ľudia rozhodli, že ak stretnú niekoho, kto ich bude robiť šťastným, niekoho, kto ich vypočuje, niekoho, kto sa o nich bude zaujímať, niekoho, v kom budú mať istotu, že ich nevymení zo dňa na deň za niekoho iného….ostanú pri ňom.

Pretože v dnešnej dobe už akosi ani toto nie je samozrejmosť. V dnešnom svete už skrátka veľmi nemôžeme počítať s úprimnosťou a čistou láskou. Preto ti poviem jedno. Možno to nie je muž, ktorého si milovala najviac z celého srdca, no ver mi, vždy je lepšia láska z rozumu ako žiadna láska. Nikto však nikdy nepovedal, že sa z lásky z rozumu nestane skutočná, silná, strhujúca láska, ktorú vám bude každý závidieť a ktorú nikdy nič neprekoná. Poznám také prípady… To, ako to dopadne, je vo hviezdach, ale to, či dáš takej láske šancu vyrásť, alebo nie, je len na tebe…

coverphoto: Photo by frank mckenna on Unsplash

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná priamo TU.

Facebook komentáre