Ďalšia prevrátená strana v mojom živote. Hľadíš na mňa, vidím, ako pohľadom skúmaš moje telo a v očiach máš otázku.

Prečo nie?

Lebo…

Mám chuť kričať: „Lebo si uvedomujem svoju hodnotu.“Nechcem byť iba zárezom na tvojej posteli, bezvýznamnou položkou v tvojom zozname mien, ktorú si môžeš odškrtnúť. Nedokážem to. Už nie. Stále tomu nerozumieš?

Tak si to skúsme predstaviť…

Dnes večer prídem k tebe, dáme si to sľúbené víno a vyspíme sa spolu. Ty budeš spokojný. Nová položka zoznamu odškrtnutá, všetko je teda v poriadku. A nebudem klamať, na chvíľu budem spokojná aj ja. A potom to príde. Ty sa pohneš ďalej k novej položke na zozname. Iba občas sa na mňa v práci zahľadíš tými svojimi tmavými očami a venuješ mi zopár bezvýznamných úsmevov. Možno budeš v hĺbke duše ľutovať, že si nechcel viac. A možno sa ti uľaví.

pixabay.com

Ja však nie. Ja budem chcieť viac. Môj život sa zastaví na tej jednej piatkovej noci. Prestanem sa usmievať, tešiť sa zo života. Moje dni budú naplnené spomienkami na tú jednu noc. Moje dni v práci sa zmenia na smútok a tých pár mizivých chvíľ, keď mi venuješ úsmev. Časom sa ti nebudem vedieť ani pozrieť do očí, aby si nevedel, ako veľmi mi ubližuješ.

Ak si to budeš chcieť zopakovať, ja poslušne pribehnem s nádejou, že ti na mne záleží. Ibaže tebe na mne nikdy záležať nebude. Ani nepochopíš, ako každý tvoj úsmev trhá moju dušu na kusy. A ja nakoniec zbabelo utečiem preč. Možno iba zmením prácu, možno sa vrátim domov, alebo sa pohnem do iného mesta, aby som sa znova naučila usmievať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Posledné slová pre teba

Toto som už raz okúsila…

Už som bola hlúpou hračkou niekoho, kto nevidel mňa, iba moje telo. On mi ublížil tak, ako to tebe nikdy nedovolím. Ale jedného dňa som otvorila oči a uvedomila si svoju cenu.

Máš pravdu. Áno, chcem sa s tebou vyspať. Ale neurobím to. Ty tvrdíš, že nie si na vzťahy. Nerozumieš mi. Ale to je v poriadku. Práve preto to zastavím teraz. Teraz si pre mňa len milý chlap z práce, ktorý ma priťahuje, ale nie je pre mňa. Hovorím STOP teraz, kým to dokážem urobiť s úsmevom na tvári. Lebo aj úsmev, ktorý teraz rozdávam plnými hrsťami, som vo svojom srdci veľmi dlho hľadala.

Mám právo na sny o tom, že jedného dňa stretnem niekoho, kto nebude vidieť len moje telo, alebo mňa. Som predsa mladá a mám život pred sebou. Možno keď budem staršia a budem sama tak ako ty, tiež budem presviedčať sama seba a všetkých naokolo, že nie som na vzťahy. A možno nie.

Budem totiž zaneprázdnená svojimi deťmi a láskou k mužovi, ktorý vidí moju dušu.

Autor: Nika

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre