Ak by som mala „vypichnúť“ jednu jedinú otázku, ktorú nám najčastejšie kladiete, bola by ňou otázka: Mám mu dať druhú šancu? Pozadie vzťahu je vždy iné, no podstata je tá istá… Žena verí. Až do tej najposlednejšej chvíle a dokonca ešte dlho potom. Preto sa vraciame, preto dovolíme, aby sa vrátil ten druhý, a očakávame, že všetko bude ako vystrihnuté z rozprávky. Veď predsa pauza nám musela trochu prospieť, nie?

No nie… Takéto niečo sa udeje iba vo výnimočných prípadoch. Keď si už len vezmeme do úvahy jeden fakt, myslím, že všetko nám bude jasnejšie… Zdravý vzťah pauzu nepotrebuje. Vo fungujúcom vzťahu čas plynie šialene rýchlo a každá sekunda je drahá. Niet tu priestor pre pauzy.

Dnes sme pre vás pripravili citáty na túto tému. Na tému druhých šancí, odchodov z trucu, nádeje, ktorá vzniká iba v nás a nechceme sa jej pustiť. Mr. Amari Soul je autor niekoľkých kníh a jeho výroky kolujú internetom naprieč svetom už zopár rokov. Myslím, že nik to doposiaľ nevysvetlil tak stručne a zrozumiteľne ako on.

Všetci sa zaslúžime druhú šancu. Ale musíme mať na pamäti, že ten, kto nám ju dal, si zaslúži, aby sme ho nesklamali. Preto muž, ktorý si ich stále žiada a neváži si ich, nepatrí do tvojho života. Nezdvíhaj telefón, neotváraj dvere, neodpovedaj na správu a rovno ju neprečítanú vymaž. Prosím, mysli na to, že opäť neprichádza preto, aby odčinil to, čo napáchal. Vracia sa z dôvodu, že chce pokračovať v tom, čo robil doteraz, a zatiaľ si nenašiel žiadnu inú obeť.

Každá žena, ktorá sa úprimne zamiluje, je ochotná odpúšťať a bojovať za vás oboch. No len preto, že sa spočiatku nevzdáva, neprepadaj ilúzii, že raz nezistí, že s tebou to viac nemá zmysel. Skôr či neskôr na to príde. A tento proces urýchľuješ ty, pretože považuješ jej oddanosť za niečo, čo si nežiada vďaku.

Hovoríš, že sa najprv sťažuje. Potom je otravná. Keď plače, je príliš citlivá. Len ty si stále rovnaký… No čo o nej povieš potom, keď s tým prestane a len tak sa vzdiali? A čo budeš vtedy robiť ty?

Drahé ženy, stretnúť „zlého chlapca“ nie je to najhoršie, čo sa vám môže stať. Skutočný problém nastáva vtedy, keď mu dávate ďalšie a ďalšie šance dúfajúc, že sa raz zmení.

Ak urobil niečo, čo totálne nalomilo tvoju dôveru, je úplne v poriadku, že sa nedokážeš tváriť, že sa nič nestalo. Bolo poškodené to, čo sa roky budovalo, a preto sa do ničoho nesiľ. Ty nie si tou, ktorá by sa mala teraz snažiť. Ty máš teraz iba čakať a pozorovať, čo sa bude diať ďalej. Všetko je na ňom… Na tom, ako sa zachová a či vyvinie úsilie, aby svoje chyby odčinil.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ďakujem TI

Skutočné zmeny v charaktere muža si žiadajú čas. Veľa času. Nie je to o tom, že sa jedného dňa zobudí, uvedomí si, čo urobil a zmení sa. Sú to roky, počas ktorých prichádza na to, že jeho chyby neodčiní jediným ospravedlnením. Preto ak sa opäť objaví a povie, že sa zmenil… Buď opatrná. Sú to len slová.

Má zlomené srdce, no stále sa nebojí lásky. To, čo v nej vyvoláva strach, je možnosť, že sa opäť zamiluje do niekoho, s kým sa to skončí ďalšou zlomeninou srdca a ona bude musieť po niekoľkýkrát začínať odznovu…

Vieš, ak ťa niekto miluje, tvoj život sa zmení. K lepšiemu. Tak prečo dávaš šancu niekomu, s kým sa všetko zmenilo na strastiplnú cestu s neistým cieľom?

To najhoršie, čo sa ti môže stať, je stretnúť muža, s ktorým život bude ako jazda na húsenkovej dráhe. Je to ten najúžasnejší muž a najhoršia nočná mora v jednej osobe. Má v sebe dobro i zlo, zažívaš s ním tie najkrajšie chvíle aj najtemnejšie okamihy. Vie ťa rozosmiať, no o sekundu na to zraniť tak, že nevieš zastaviť plač. Na jednej strane ho miluješ a priťahuje ťa ako doposiaľ ešte nik. No na strane druhej… Strácaš samu seba vždy, keď si povieš, že musíš prečkať tie zlé časy a život s ním sa raz premení v dokonalosť.

V tvojich očiach môže byť „dobrým mužom.“ No to ešte nemusí znamenať, že je tým správnym mužom pre teba.

Ak sa žena zamiluje, je ťažké s tým prestať. No len do chvíle, keď zistí, že jej dotyčný nevracia späť nič z toho, čo mu dáva ona. Kedy jej opakovane ukazuje, že si jej lásku nezaslúži. Vtedy láska mizne sama a verte či nie… Prekvapená nie je ona. Ale on.

Muž, ktorý ti nevie poskytnúť odpoveď na tvoju otázku, je mužom, ktorý pred tebou skrýva omnoho viac ako len jednu jedinú odpoveď.

Facebook komentáre