Keď nastane čas, že ženské srdce je pripravené na lásku a reálne ju aj dosiahne, všetko sa zdá byť krásne a neopakovateľné. Vzťah naberá na obrátkach a jeho vážnosť sa stupňuje. Prečo ale tak veľa vzťahov z ničoho nič končí? Pravdou je, že žiadne z ničoho nič neexistuje. 

Keď máte okolo seba viacero vzťahov, ktorých trvanlivosť je už celkom solídna, a všímate si, ako ľudia v nich fungujú, istotne si všimnete aj zásadný problém – nízka alebo žiadna sloboda. To vo väčšine prípadov smeruje ku koncu vzťahu. 

pinterest.com

„Prečo sa so mnou rozišiel? Veď sme boli stále spolu.“ 

Áno, to je ten problém. Boli ste stále spolu a jednoducho ste sa navzájom sami sebe zunovali.  Diktovali ste mu, čo má robiť. Neustále ste mu vyvolávali, kde je, s kým je a čo robí. Nedali ste mu priestor sa nadýchnuť a už ste požadovali, aby vydýchol.

Každý jeden vzťah je niečím jedinečný a niektorým párom vyhovuje byť spolu 24/7, ale nie všetci sú naladení na túto vlnu. Čím ďalej, tým viac sa presviedčam, že najlepšie sa darí vzťahom, kde dotyčný pár ani priveľmi necíti, že je vo vzťahu. Dostáva potrebnú dávku slobody, má teda priestor rozvíjať svoje vnútorné „ja“ a popritom si uvedomuje, že má pri sebe oporu, hoci s ňou momentálne fyzicky nie je. 

My ženy máme častokrát tendenciu držať partnera „na krátko“ a časom prejavovať majetnícke sklony. 

Začína sa to tým, že nadobúdame potrebu byť so svojím partnerom stále viac a viac, neskôr až na úkor jeho kamarátov či dokonca rodiny, čo nakoniec dospeje do štádia, že požadujeme od partnera, aby sme spolu boli nonstop. 

Toto však nie je plnohodnotný vzťah. Tu zaniká všetka dôvera. A vzťah bez dôvery môžete rovno zahodiť. Je dôležité si uvedomiť, že muž nie je majetok, ale osoba, ktorá má sny a túžby rovnako, ako ich máte aj vy. 

Tak ako my si chceme dopriať babskú jazdu, rozprávať sa o najnovších kozmetických vychytávkach či si zasnívame o tom fešákovi z filmu, muži majú takisto svoje témy, pri ktorých ženy jednoducho nie sú vítané. Ešte horšie je, keď sa silou-mocou tlačíme do partnerových záľub napriek tomu, že nás absolútne nebavia a považujeme ich za nezáživné. 

pinterest.com

Len preto, aby sme boli s ním… 

Načo ten nátlak? Chlapi sú síce niekedy pribrzdení a komunikácia s nimi nám občas zaberie žalostne veľa hlbokých nádychov (a výdychov!), no vedia vycítiť, kedy sa ich snažíme nasmerovať do našej predstavy o ich živote, namiesto podpory tej ich.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ak nie je tvojou prioritou

Partnera treba podporovať v jeho snoch. To, že nie ste vo všetkých zahrnuté, neznamená, že vás nemiluje. Naopak, môže to znamenať, že cíti z vašej strany dôveru a vie, že mu nebudete dávať dvojhodinovú prednášku o tom, ako by ste mali robiť všetko spolu, lebo ste pár. 

Áno. Ste pár. Nie siamské dvojičky. A pokiaľ si budete zakladať na svojich pravidlách o ideálnom vzťahu a nebudete počúvať svojho partnera, ľahko sa môže stať, že párom už nebudete. Koho by bavilo žiť svoj vlastný život podľa predstáv niekoho iného? 

A nie nadarmo sa hovorí, že do vzťahu majú ísť dvaja šťastní ľudia a nie dvaja ľudia, ktorí hľadajú šťastie.

Prečo? A ako to súvisí s majetníckosťou?

Dvaja ľudia, ktorí hľadajú šťastie a dúfajú, že ho nájdu vo vzťahu, majú nedostatok sebavedomia. Hľadajú si partnera preto, lebo dobre vedia, že ak ich bude niekto ľúbiť, ich sebavedomie narastie. Je to však len akési umelé budovanie sebavedomia a to, že je len umelé, sa vo vzťahu časom aj tak prejaví, napríklad práve tak, že žena začne byť majetnícka. 

Majetníckosť ženy totiž v drvivej väčšine prípadov spočíva v tom, že si daná žena neverí a tým pádom núti svojho partnera tráviť s ňou všetok čas, aby sa „náhodou niečo nestalo“. Má strach, že ju jej partner opustí kvôli inej.

pinterest.com

Pozerá si správy v jeho mobile, vypočúva ho, zakazuje mu kamarátov, lebo určite majú nejaké „nevhodné nápady“, dokonca mu vyčíta, že je zlým partnerom, lebo jej nevenuje dostatok času a pritom si neuvedomuje, že problém nie je v jej chlapovi, ale v nej samotnej.   

Dvaja šťastní ľudia majú svoje záľuby, poznajú svoju hodnotu a vedia s ňou vynaložiť podľa potreby.

Hľadajú si rovnocenného partnera. Nemusia však mať rovnaké záľuby a veľakrát je aj lepšie, keď nemajú, pretože vtedy sa môžu venovať práve sami sebe a budovaniu toho, kým vlastne sú. 

Ak ste sa v tomto článku našli, nemajte si to za zlé. Tu nie je priestor na výčitky, ale na nápravu. Pevne verím, že budúci vzťah vám do života prinesie veľa príjemných momentov.

Autor: @whossimonne

Coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre