Nie, nehovorím o peniazoch, krásnom dome a zlatej kreditke. Veľa mužov si myslí, že nám ide práve o tieto potešenia. Možno niektorým, to nemôžem poprieť. Lenže ja som obyčajné dievča a je nás viac. Budem šťastnejšia,
keď tie veci nadobudneme spoločne…

S novými ľuďmi v našom živote prichádza mnoho zážitkov, ktoré spolu prežívame. Objavujeme nové spôsoby, ako žiť svoj život. Spoznávame nových ľudí, ktorých do našich životov prinesú. Tiež nové príležitosti, bláznovstvá, nový pohľad a novú cestu. Veď si len skúste predstaviť tvár vášho dobrého priateľa a zamyslite sa nad tým, koho a čo všetko vám do života priniesol a čo všetko by ste nemali, keby sa ten človek vôbec neobjavil. Spomeňte si na všetky tie zážitky, ktoré stoja za to. Ak nás tieto veci obohacujú na duchu a robia nás šťastnými, stávajú sa zo známych priatelia a trávime s nimi svoj čas.

pexels.com

A to ty chceš. Aby som s tebou trávila čas. Možno najviac času, ktorý mám. Ak budem s tebou žiť, začnem zdieľať tvoj život a ty začneš zdieľať môj. Začnem zdieľať teba a preto sa pýtam, máš mi čo ponúknuť?

Chlapec na mojom nedávnom rande mi povedal, že ho fascinuje aká som, pretože s človekom, ako je on, by sa zbláznil. Musela som sa usmiať. On nevie žiť sám so sebou a mňa chce odsúdiť presne k tomu istému, čo by sám nezniesol..

Pred pár rokmi som si myslela, že stačí pekná tvár a vášeň. Veľký omyl. Jasné, že je dôležitá chémia, ale čo potom? Je to človek, ktorý dokáže urobiť tú správnu maličkosť, aby ťa urobil na pár minút takou šťastnou, že zabudneš na svet? Je to človek, ktorý vie čo povedať, keď máš pocit, že sa na teba všetko rúti a dusíš sa? Cítiš sa v jeho objatí bezpečne? Máš aspoň jeden dôvod na rešpekt? Nájde sa vec, pre ktorú ho môžeš obdivovať? Obohatí jeho prítomnosť tvoj život? Môžeš sa na neho spoľahnúť? Bude on tvoja skala, keď príde búrka? A čo je hlavné, zaslúži si on toto všetko od teba?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nechcem tvoj „takmer“ vzťah

Preto sa pýtam, stojí jeho život za to, aby sa stal neoddeliteľnou a každodennou súčasťou toho tvojho? Povedie ťa to k šťastiu a lepšiemu životu? Vieš si predstaviť svoje deti vychované na jeho obraz? Bude tvojím hnacím motorom, aby si si mohla plniť svoje sny?

Ak si vo väčšine prípadov odpovieš nie, myslím, že by si nemala zastavovať a ísť ďalej…

Nezostávaj v nejakom vzťahu len preto, aby si nebola sama. Ani také vzťahy nevytváraj… pretože kým sa zaoberáš niekým, kto ti šťastie neprináša, môže sa ti pomedzi prsty prešmyknúť ten, s ktorým by to bolo to pravé.

“Problémom je, že hľadáme niekoho, s kým môžeme zostarnúť. No tajomstvo je, že máme hľadať niekoho, s kým môžeme ostať dieťaťom…”

Vincenzo Cannova

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre