Človek plánuje, túži a očakáva, no nie vždy sa mu to aj splní. Nie vždy skrátka dostaneš to, čo chceš. Niekedy sa len udeje to, čo je pre teba lepšie… aj keď na to prídeš až časom.

A tak občas musíme čosi stratiť, aby sme mohli niečo iné nájsť. Ja som stratila teba, ale našla seba. Našla som v sebe to, čo som dlhé roky potláčala. A zamilovala som sa – do seba. Do všetkých svojich nedokonalostí, ktoré ma v podstate robia takou dokonalou.  To všetko, čo si mi kedysi vyčítal, dnes používam ako svoje prednosti. Už sa viac nesnažím byť dokonalou a tou, ktorú ti budú druhí závidieť. Každé ráno vsádzam na prirodzenosť a jediná osoba, ktorej sa chcem dnes páčiť, som JA!

pinterest.com

Bez teba by som však na to nikdy neprišla. Otužil si ma, posilnil, a aj keď som sa otriasla v základoch, dokázala som sa opäť zoceliť. Žena je silná. Viac ako si dokážeš predstaviť. Je najsilnejšia a vydrží naozaj veľa. Aj keď prišlo zúfalstvo, strach z budúcnosti, množstvo sĺz, výčitiek a prebdených nocí – nepodľahla som spomienkam, pocitom a vytrvala som.

Nie z hrdosti, ale z toho, že som cítila, že to tak skrátka asi malo byt. Vždy som verila v spravodlivosť – čo dáš to dostaneš. No niekedy dávaš všetko a nedostaneš nič. Teda dostaneš, ale nie to, čo by si chcel.

Zlomil si ma, rozdrvil na kúsky, no nie tým, čo si robil, ale tým, čo si neurobil. Priznať si, že si už nemáme čo dať, bolo pre mňa to najväčšie sklamanie. No pochopila som, že šťastie – také to skutočné, vyzerá inak. Aj keď som sa snažila a tak veľmi chcela, verila a želala si „navždy.“  Cítila som, napriek všetkej tej nekonečnej láske, že je čas byť šťastná a  ísť ďalej. Ale už sama.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chýbaš mi

,,Čas je zdarma, no je nedoceniteľný. Nemôžeš ho vlastniť, no môžeš ho využiť. Nemôžeš si ho nechať, no môžeš ho minúť. No ako náhle ho stratíš, už ho viac nikdy nedostaneš späť.“

Harvey Mackay

pinterest.com

Dnes som šťastná, niekedy viac, inokedy menej, ale som šťastná. Každému dňu dávam šancu stať sa tým najlepším v mojom živote. Užívam si každý deň, ako by bol ten posledný. Teším sa zo všetkého, čo ma stretne, zo slnečného dňa, z dobrej kávy, smiechu s priateľmi, no najviac zo svojich posunov. Nestrachujem sa o to, čo sa mi postaví do cesty, či to zvládnem alebo nie. Či ma to znovu položí, či to ustojím.

Naučila som sa, že netreba mat žiadne očakávania. Kto neočakáva, nie je sklamaný, môže byt len príjemne prekvapený. Tak neočakávam, usmievam sa na život, na budúcnosť, plačem už len od smiechu, mením svoje postoje a mením seba. Užívam si každý moment, neodmietam, len sa nechávam unášať.

,,Neplač, keď sa tvoje sny rozbijú na črepy. Veď črepy sú šťastie.“

John Lennon

Dnes ďakujem životu, že ma dostal na to miesto a ďakujem sebe, že som sa z neho dokázala odraziť a posunula sa ďalej, že som pevnejšie nohami na zemi, ale hlavne sama sebou!  Skrátka, dnes už viem, že svoj život milujem!    

coverphoto: pexels.com

Autor: Katarína Ružičková

Facebook komentáre