Chodí nám množstvo správ, v ktorých sa nás pýtate, čo robiť, ak… Čo robiť, ak muž robí toto a toto. Čo robiť, ak sa správa takto a takto. Čo si máte myslieť o tom a o tom. Pýtate sa, či ďalej dúfať a bojovať alebo to celé nechať tak…

Poviem vám jeden príbeh. Respektíve ani nie tak príbeh, ale skôr opíšem situácie, v ktorých som sa sama niekoľkokrát veľmi neistá ocitla, a už viem, ako pre mňa dopadli…

Väčšinou, bohužiaľ, ak o niečom začneme v živote pochybovať, je to preto, lebo sme k tomu dostali dôvod. Napríklad keby ťa skutočne miloval, vôbec by si nemala dôvody o jeho citoch pochybovať…

Nemala by si potrebu analyzovať….

pinterest.com

Ako som si premietla svoj život, uvedomila som si, že som sa mnohokrát svojimi otázkami a pochybnosťami len chytala slamky, pretože som nechcela akceptovať realitu a to, ako sa veci naozaj majú. Snažila som sa v konaní druhých vidieť to, čo tam ani zďaleka nebolo, pretože som sa desila pravdy a toho, že ich stratím.

Keď sme sa s mojím ex rozchádzali, analyzovala som všetko, čo urobil či povedal. Ako žmurkol, ako sa usmial, kam sa pozeral, rátala som sekundy nášho očného kontaktu a všetko som v hlave rozoberala.

Pýtala som sa na názor už, prisámbohu, aj cudzieho človeka, lebo som úpenlivo dúfala, že mi konečne niekto povie niečo, čo chcem počuť, a tým mi dá nádej, že to všetko dobre dopadne… Bolo to celé nanič… Vo svojom  vnútri som už dávno cítila, ako sa to celé skončí, no i tak som sa snažila zvrátiť nezvrátiteľné.

Lenže pravda je, že ak sa musíš pýtať seba, či niekomu môžeš veriť, už tvoja otázka ti je odpoveďou.

Pravda je, že ak sa musíš sama seba pýtať a dokazovať si za niekoho iného to, že ťa miluje, už tvoje konanie ti je odpoveďou.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď už nemáš silu bojovať

Skrátka, človek buď miluje, alebo nemiluje…

Bohužiaľ, naozaj nič medzi tým neexistuje – teda áno, existuje… Je mu s nami dobre, vyhovujeme mu, ale to nie je láska.

pinterest.com

Pravdou tiež je, že človek, ktorý miluje, miluje naplno a nedáva ti priestor pochybovať. Áno, je tiež pravda, že sú tu aj iné spôsoby, ako niekoho milovať. Nemôžeme chcieť od človeka, ktorý bol v minulosti zlomený, aby sa naplno hlava-nehlava pustil do nového vzťahu a nechal svoje „výstražné kontrolky“, ktoré si nesie z minulosti, odložené niekde doma na poličke.

To, že sú niektorí v láske opatrní už nikto nezmení, no stále je to z nich cítiť. To… To, že sa snažia, aj napriek svojmu strachu a rešpektu z nového vzťahu. Robia, čo môžu, aby vás nestratili, aj keď sa boja.

Lenže pri týchto ľuďoch stále vidíš, že chcú, že sa snažia, že sa zaujímajú… Naopak, ak musíš riešiť a analyzovať každú prkotinu, aby si vyčítala, či si dosť, či ťa má rád, či chce byť po tvojom boku… Už len toto by ti malo byť odpoveďou. A ak si naozaj nie si istá a zabíjaš svoj čas a životnú energiu na hranie sa na Sherloka Holmesa, možno by si sa mala tomu všetkému postaviť tvárou v tvár a ušetriť si čas i bolesť. Opýtať sa na rovinu.

A pamätaj, človek, ktorý s tebou byť chce, nebude mať nikdy problém s okamžitou odpoveďou…

Coverphoto: Photo by Riccardo Mion on Unsplash

Facebook komentáre