Čo by si urobila, ak by si sa mohla rozhodnúť znova? Nehovor mi, že si nad tým nikdy nepremýšľala. Nehovor mi, že si sa nikdy nechcela vrátiť v čase, že si nikdy nechcela zmeniť svoje rozhodnutie. Chcel to každý z nás a myslím si, že určite nielen raz. Je pochopiteľné, že snívanie o návrate v čase nebolo spojené s príjemnou spomienkou, predsa len, tú nikto zmeniť nechce, možno by ale každý z nás chcel niektoré momenty zo svojho života prežiť znova.

pinterest.com

Či mi veríte, alebo nie, nestáli by za to, keby nám niekto, niečo dalo príležitosť ich zažiť zas. Tak život nefunguje, nedovolí nám to úžasné prežiť opäť, pretože to tak skrátka malo byť. Malo sa to stať, no len raz. Raz, aby sme si uvedomovali hodnotu a silu daného okamihu, na ktorý nám ostala trvalá, krásna a nikdy nezabudnuteľná spomienka.

Čo ak sa nám však stalo niečo, čo by sme najradšej vrátili, niečo, čo by nám dalo možnosť rozhodnúť sa znova?

Urobila by si všetko tak, ako si to spravila vtedy?

Nezmenila by si niečo, čo i len malú vec, malé rozhodnutie, ktoré malo za následok toľko škody? Bolo to ako domino efekt, že? Omylom si sa dotkla jednej jedinej kocky a zrazu ostali len veľké škody, ktoré už nešlo vrátiť späť. Tak málo, možno čo i len jedna veta, ktorá zmenila tvoj život na krátku či dlhšiu dobu… ba aj do konca života. Ja osobne by som ten čas vrátila. Vrátila by som ho, aby som mala možnosť to zmeniť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Láska na noc

Aby sa nestalo to, čo sa stalo, a to, čo ma tak veľmi bolelo a trápilo.

pinterest.com

To, čo ma mrzí stále, a to, nad čím premýšľam takmer každý deň. Zmenila by som to, rozhodla by som sa inak a možno by som koniec koncov skončila na rovnakom dne ako vtedy, no viedla by tam len iná cesta. Pretože či chceme, alebo nie, osud má s nami vždy rovnaké plány, ktoré nezmeníme, ani keby sme zmenili cestu.

Lebo náš cieľ je už vopred naplánovaný. Možno nepomôže, ak by sme sa namiesto vpravo vtedy vybrali do ľavej strany, pretože k nášmu cieľu aj tak prídeme.

Či chceme, alebo nie, či pritom budeme šťastní, alebo bezradní, či budeme chvíľu blúdiť, alebo pôjdeme priamo za svojím snom, nezmeníme to. Osud nezmeníme, no vždy si dokážeme urobiť život lepším. Preto je dôležité nebyť stále mrzutý, keď sa nám niečo nedarí, ale snažiť sa životom kráčať s úsmevom, nehádzať iným pod nohy polená a znepríjemňovať iným život len preto, že to oni robia nám.

Je dôležité byť priateľský, nápomocný, štedrý a šíriť vôkol seba dobrú náladu. Nie všetci to budú ochotní akceptovať, ale ver mi, TY sa budeš cítiť lepšie a ty budeš šťastnejšia…

Takže koniec koncov, aj keby sme akokoľvek chceli, to, čo sa raz stalo, sa už neodstane, preto je dôležité nezaoberať sa minulosťou a sústrediť sa na súčasnosť a budúcnosť, ktorú ešte ovplyvniť môžeme.

Coverphoto: Photo by Danka & Peter on Unsplash

Facebook komentáre