Niekedy sme natoľko zúfalí, že už klesáme pod svoju úroveň, priamo na dno. Nevážime si seba, naháňame sa za vecami, ktoré nemôžeme mať. Sme schopní urobiť pre to všetko, aj za cenu, že zapredáme svoje srdce. Často dávame svoj čas, peniaze i seba samotného niekomu, kto si to neváži a nezaslúži, len preto, aby sme nadobudli aspoň kúsok čohosi. Za cenu toho, aby sme niekoho získali, ideme proti sebe. Možno je načase ísť ďalej, pohnúť sa vpred a dozrieť…

Uvedomiť si isté veci, pozrieť sa na to z inej strany. Nehľadať to, čo sme stratili, naučiť sa bez toho žiť. Ale ako? Ako žiť bez niečoho, s čím nám bolo dobre? Vďaka čomu sme sa usmievali od ucha k uchu každý deň? 

unsplash.com

Naučiť sa mať svoju hodnotu je dosť dôležité… 

Nezostať s niekým len preto, že nikoho nemáme. Zo strachu zo samoty… Táto moderná zvláštna doba, ktorej vládnu sociálne siete… Už si ľudia nevážia, že môžu milovať, nevedia to. Nevedia, čo je to láska, ako by ju mali vnímať a porozumieť jej. Vyberajú si, lebo vedia, že si môžu vyberať. Keď nie jedna, druhá alebo ďalšia bude dobrá. Robia si zásoby na neskôr. 

Márne dúfame, spoznávame a píšeme si. Trávime s niekým čas a nakoniec zistíme, že to bola jedna veľká pretvárka. Že nakoniec ani tie fotky reálne neboli. Že to, čo nám bolo napísané do správ, je v skutočnosti úplne inak. Že na začiatku má každý muž veľké sľuby a naživo… Hm, nič z toho.

unsplash.com

Každý chce vidieť len tvoje fotky, aby mohol zhodnotiť tvoj vzhľad a postavu… 

Preto sa občas pýtam, v akej dobe to vlastne žijeme? Niekto hľadá čistú dokonalosť, topmodelku, a pritom sám nie je ani zďaleka top. Vyberajme si to, na čo máme, nerobme zo seba niečo viac, ako sme. Neverme každému slovu, ktoré bolo napísané na sociálnych sieťach, lebo to môže byť iba hra. Dievčatá, máte na viac, a keď si môžu vyberať muži, môžeme si, samozrejme, aj my. V dnešnom svete netreba byť obeťou, ale treba sa naučiť, ako byť herečkou. Správne si vyberať, komu dáme svoj čas. 

Pravdou je, že sme možno len jedným z množstva dievčat, ktoré majú chlapci v zozname. Ktoré sa pre chvíľkový záujem až príliš rýchlo namotá. Milé dámy, vyberajte si, ale správne. Nebuďte len ďalšou do zbierky… Nenechajte sa oklamať slovami, ale pozerajte na činy.

Autor: Ani

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čakám na začiatok predstavenia

Coverphoto: Photo by Vladislav Nahorny on Unsplash

Facebook komentáre