Láska už nie je čo bývala. Dnešné vzťahy majú menšiu trvanlivosť ako otvorená krabica mlieka. Ale o tom nechcem písať. Každá z nás to veľmi dobre vie. Chcela by som vedieť, čo sa to stalo s nami? So ženami. Viem, že je „ iná doba“, ale niektoré veci by sa skutočne meniť nemali… Keď som bola mladé dievčatko, myslela som si, že láska len tak príde. Že sa dvaja ľudia do seba zamilujú a bum. Je to tam. Ale myslela som, že na celý život. Alebo určite aspoň na viac ako mesiac či dva.

Dnes sa však „nosí“ úplne niečo iné. Svet je plný návodov, ako zbaliť chlapa. Pomaly to vyzerá zložitejšie ako maturita. Musíš hovoriť toto a nesmieš tamto. Mala by si si obliecť také a také veci. Správať by si sa mala nedostupne, ale nie príliš. Účes by mal byť ako z módneho katalógu. A ak splníš všetko perfektne, úspech je zaručený. No a muž pomaly nemusí ani pohnúť prstom. Dni, keď nám museli dokázať, že sme pre nich to najcennejšie na svete, a že oni sú tí praví a najlepší pre nás, tie sú už dávno preč. Dnes im stačí pozvať nás na pohárik, alebo na večeru, povedať pár milých slov, alebo napísať správu na facebooku a dostanú čo chcú. Slabý flirt, pár pekných fráz. Púšťame si ich do života príliš ľahko.

Stop. Stop. Stop. Všetko je príliš rýchle. Táto doba. Naše vzťahy. Dnes ti príde sms behom pár sekúnd. Predstavte si, že by sme si museli písať listy. Ako kedysi. Vtedy sa veci nenáhlili a mali pekný a správny priebeh. Ľudia sa postupne spoznávali a svoje tajomstvá odhaľovali pomaly. Muž svoj záujem musel preukázať, nestačilo ho len vysloviť. Vtedy si žena dva krát rozmyslela, s komu venuje svoj čas, seba. Porovnajte si trvácnosť vzťahov vašich starých rodičov a tých dnešných. Niečo na tom predsa musí byť. 

Niektoré dievčatá to robia chlapom veľmi jednoduché. Samozrejme, že je ťažké odolať, keď je láska na dosah. Keď nám vysnívaný vzťah klope na dvere. Lenže mnoho krát je to láska len z našej strany a dostaneme strach, že ak chlapca necháme kráčať smerom k nám po ťažšej ceste, odíde a nájde si inú… Ale nech. Nech ide. Keď ho odradí úplná banalita, nemá to zmysel. Čo myslíš? Čo bude takýto človek pre teba schopný urobiť neskôr? Zastať sa ťa? Zabojovať o teba? Podporiť ťa? A načo by to robil? Veď vie, že ty si dostupná aj bez námahy… Sama dobre vieš, že keď sa k niečomu dostaneš ľahko, nevážiš si to ako vec, ktorá ťa stála plno síl a snahy. Je to jednoducho tak.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Neprestávaj čakať na lásku

Kedysi muži viedli vojny, aby získali srdce svojej vyvolenej ženy. Boli ochotní obetovať seba a svoje vojská, aby s ňou mohli žiť a aby im bolo dovolené milovať ju. Svoje správanie museli podrobiť obrovskej skúške, aby jej boli vôbec hodní.

Predstav si, že si matka. Predstav si, že máš dcéru, ktorú si deväť mesiacov nosila pod srdcom a pre jej výchovu si urobila možné aj nemožné. A predstav si, že jedného dňa, príde do jej života človek, ktorý si ju nebude vážiť. Ktorý ju zničí. Chcela by si to pre ňu? Myslím, že určite nie. Tak to neurob ani sebe.

Dievčatá pozrite sa na seba. Každá sme jedinečná a máme niečo, čo iná nie. Prestaňme sa podceňovať! To nie výzor z nás robí žiadané ženy, ale naše sebavedomie. To, že sme si vedomé svojej ceny. Poznám mnoho dievčat, ktoré nie sú modelkami a majú tých najúžasnejších chlapov na svete. A viete prečo? Lebo tí muži vedeli o čo bojujú. Vedeli, že tá žena stojí za námahu. Tie ženy im to totiž dali najavo. Chceš? Snaž sa. Ak nie, bude sa snažiť iný. Nebojte sa stratenej šance. Nebojte sa povedať nie, keď vám to čo robí nestačí. Podržte si chlapa kúsok od tela, kým nezistíte, ako veľmi mu ide práve o vás. Nebojte sa ho poslať preč ak nadobudnete pocit, že s vami hrá hry. Príde ďalší. Život ma veľa veciam naučil. Som sama už dlhšie, ale nevadí. Som ochotná počkať na niekoho, kto bude stáť v daždi pod mojím oknom. Pre mňa.

 

Sme niečo neoceniteľné, tak sa prestaňme hodnotiť počtom sms, ktoré bol ochotný na nás obetovať, či počtom sladkých slov, ktoré nám venoval. Nerobme Pána Správneho z prvého chlapa, ktorý nám povie milujem ťa. Je to len slovo. Pozerajme sa na to, čo je za ním. Na činy. Nerobme toho pravého z muža, ktorý s nami neustojí búrku. Nerobme ho z každého fešáka, len preto, lebo sa nám trochu roztriasli kolená.

Nestrácajme čas hľadaním Pána Dokonalého. Zamerajme sa na náš život. Vzdelávajme sa, robme čo nás baví, nasledujme naše ciele. Verte mi, že na ceste po ktorej kráčate je veľa nových ľudí a niekde tam stojí on. Ten, ktorý o vás bude bojovať.

cover foto: www.pexels.com, foto: www.weheartit.com

Facebook komentáre