Čo azda najpodstatnejšie som sa naučila tento rok? Dve slová. Nájsť rovnováhu. Vo všetkom, na čokoľvek sa zameriaš – či sa to týka rodiny, zábavy, školy, voľného času, relaxu a cvičenia. Všetkého príliš veľa škodí, tak som sa rozhodla nájsť zdravý balans medzi všetkým a myslím si, že som ho aj našla. Ale čo tento rok považujem za jedno z najpodstatnejších uvedomení, tak je to práve to, že som sa rozhodla ukončiť staré vzorce, ktoré boli prenášané z generácie na generáciu. 

Som tvorcom svojej novej reality. Minulosť nechávam už minulosťou. Učím sa odpúšťať. Sebe a aj druhým ľuďom. Odpúšťam členom svojej rodiny za vzorce o tom, že akí sú všetci muži rovnakí, že ma budú chcieť obrať iba o peniaze, dostať ma iba na pár nocí a že pravá láska neexistuje. Následne, že peniaze nerastú na stromoch a že majú sa dobre iba tí, ktorí prišli k tým peniazom nečistým spôsobom. Ďalšie tvrdenia ako sú všetci ľudia rovnakí, zlí a nečestní.

unsplash.com

Takto by som mohla pokračovať vymenovávaním do februára budúceho roka…

Ale podstatné je niečo úplne iné. Dnes som sa s tým rozhodla skoncovať. Netúžim žiť už viac v dráme a v citovom vydieraní a vsugerovávaní si do hlavy, aký ťažký život ma čaká a ako si mám dávať pozor na mužov a ako sú všetci rovnakí. Už nie. Dnes je tomu jeden veľký koniec. Nie je to môj sen takto sa limitovať a zároveň aj takto žiť. Už nie som vašou bábkou, ktorou si môžete manipulovať. 

Ak druhí ľudia dokázali mať život, po ktorom túžili a prišli k tomu vďaka svojej tvrdej práci, taktiež ak majú svoju spriaznenú dušu a šťastie vo svojom živote, tak taktiež to môžem dosiahnuť aj ja. Preto beriem svoju zodpovednosť sama za seba a začínam robiť veci inak ako moji predkovia. Vedela som to už oveľa dlhšie, že svojimi myšlienkovými pochodmi a všetkým tým celým, som úplne iná a odlišná.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo sa zbytočne trápiš?

Vždy som to však potláčala a radšej som sa držala v ústraní…

Nikdy som nechcela byť zlá. Vždy som bola braná ako dobré dievča. Lenže dnes je už toto všetko minulosťou. Jediný, kto mi môže byť sudcom, som iba ja sama a nikto iný. Prajem si iný život. Oveľa krajší a viac naplnenejší. Život plný pokoja, lásky, radosti i šťastia. Kde vzťahy budú úprimné. Žiadna zbytočná dráma a konflikty tu nebudú vystavené na pomyselnom piedestáli. Čistá úprimnosť. Nič viac a nič menej. 

Čo sa týka partnerského vzťahu, tak s partnerom bude medzi nami prevládať úprimnosť, otvorenosť a dobrá komunikácia. Budeme večnými deťmi. Nemyslím však teraz, že sa budeme obaja správať, akoby sme mali štyri roky, ale mám na mysli to, že nech budeme akokoľvek starí, tak nikdy z nás neodíde tá detská radosť a šťastie na duši. 

unsplash.com

Náš domov bude prekvitať láskou a pokojom… 

Naši najbližší priatelia k nám budú chodiť na návštevu, pretože radi sa opäť uvidíme po dlhšom čase a naše priateľstvo bude založené z čistej úprimnosti. Nebude tam tá mienka o tom, akí sú ľudia rovnakí, pretože už bude dávno očistená. Dovolím si prijímať hojnosť, pretože ako bytosť si ju zaslúžim prijímať do svojho života. 

Nemusím k tomu však porušovať hranice zákona, aby si tá hojnosť našla cestu ku mne. Nenechám už nikoho limitovať svoje presvedčenia a myšlienky. Konám na základe čistoty svojho vnútra a svojho najvyššieho ja. 

Autor: Anonym

Coverphoto: Photo by Jon Ly on Unsplash

Facebook komentáre