Patrím medzi ľudí, ktorým sa dejú nezvyčajné veci… Nezvyčajne bolestivé. Poznám osoby, ktoré za celý svoj život neprežili ani tretinu z toho, čo som doposiaľ prežila ja. A boli časy, kedy som sa za to hnevala. Nevedela som síce, na koho a na čo sa presne hnevám, ale mala som v sebe toľko negatívnych emócií, že som sa z každého trápenia dostávala omnoho dlhšie, akoby som to len prijala…

Viem, že možno moje slová nepadnú u každého na úrodnú pôdu. Možno som niečo podobné počula aj ja ešte v časoch, kedy som so svojím životom nebola zmierená a považovala som ho za nespravodlivý. Na isté presvedčenia totiž musíme vnútorne dospieť a ak sa tak ešte nestalo, všetci ostatní, čo nám chcú poskytnúť dobrú radu, sú už vopred odpísaní.

pinterest.com

Avšak predsa to skúsim. Predsa len sa ti prihovorím a budem dúfať, že si z mojich slov niečo vezmeš. Budem veriť, že ti to, čo si teraz prečítaš, aspoň trochu pomôže niektoré veci prijať a pochopiť. Lebo to je na ťažkom a „nespravodlivom“ živote to najpodstatnejšie – nepýtať sa prečo, ale prijať to. Prijať všetko, čo by si si najradšej vymazala z pamäti, a nechcieť nič meniť.

Vieš, ono to totiž má svoj dôvod…

To, že sa všetko deje z nejakého dôvodu, si už asi počula miliónkrát. A viem si predstaviť aj to, ako na teba tieto veci pôsobia. Len málokedy si totiž v strede najsilnejšieho smútku povieme, že sme radi, že sa to stalo… Skrytý význam nášho nešťastia môžeme odhaliť až omnoho neskôr, alebo naň nemusíme prísť vôbec.

No nech sa tak už stane, alebo nie… Dôležité je nedovoliť nešťastnej skúsenosti, aby nás obrala čo i len o kúsok šťastia, ktoré na nás čaká v budúcnosti.

To najhoršie, čo sa nám môže stať, je, že sa utopíme v záplave sĺz a ocitneme sa v úlohe obete.

pinterest.com

Aj ty máš právo vybrať si…

Môžeš byť zlomená… Alebo silnejšia. Je len na tebe, ako sa rozhodneš vysporiadať s tým všetkým, čo si doteraz prežila. Môžeš prosiť, utápať sa v smútku, chcieť zmeniť niečo, čo sa už zmeniť nedá. Môžeš sa vracať do minulosti a donekonečna premýšľať nad tým, čo ťa zranilo. 

No takisto môžeš všetko nechať za sebou a dovoliť tvojim trápeniam, aby sa stali tvojou silou. Pretože vďaka tomu spoznáš ženu, ktorú iní považujú za silnú. Nevracia sa tam, odkiaľ už raz odišla. Netrvá na odpovediach, ktoré by v praxi aj tak nič nezmenili. Neprosí o zmenu, ale zmieri sa s tým, čo sa stalo, postaví sa na vlastné nohy a vybuduje si svoje vlastné kráľovstvo.

Silná žena nečaká na svojho princa. Vie, že v každej rozprávke najviac rozvírila dej samotná kráľovná. A tak sa ňou stane bez ohľadu na to, čo bolo predtým, ako sa začal písať najkrajší príbeh jej života…

Autor: Laura L.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nechýbaš mi ty, ale láska

Coverphoto: Photo by Elia Pellegrini on Unsplash

Facebook komentáre