Niekedy sa samy v sebe nevyznáme a všetko, čo potrebujeme, je čas. Okolo seba vidíme šťastné páry a vzťahy a nám to dáva pocit, že by sme jeden mali mať práve aj my. Nevieme, čo presne chceme a sme zmätené. Je ten vzťah to, čo chceme a je tá osoba tou, ktorú skutočne ľúbime? Je to len vypĺňanie času, lebo teraz je fajn niekoho mať? Alebo je to len zúfalé volanie o pomoc a o záujem zo strany iných?

Stalo sa aj vám niekedy, že ste si začali písať a stretávať sa s mužom, ktorý vás niečím extrémne priťahoval? Áno, iste, toto bola čisto len rečnícka otázka. No stalo sa vám to, že akonáhle aj dotyčný muž prejavil svoj záujem o vás, vy ste cúvli? Stratili ste chuť pokračovať a jednoducho vás opustila všetka eufória, ktorá vznikla z toho nového a neznámeho? Nechápal to ani on a ani vy. No vy ste to nejak extra neriešili, pretože vám bolo zrazu všetko jedno. Nevravím, že sa to stalo už každej, no verím, že pár z vás sa nájde.

pinterest.com

Nedá sa povedať, že by ste boli bezcitné a vypočítavé. Skôr zmätené a domotané. Zo svojich vlastných myšlienok a citov. Väčšinou ľudia na takýto typ osôb nadávajú, no možno len preto, že sa to nikdy nestalo im. Nadávajú a neriešia, čo za tým môže byť. Veď chudák muž, roztrhal by sa pre ňu a ona ho len využila.

Lenže možno práve osoba, ktorú to trápi najviac, je tá, ktorá ‘len využila’. Možno sa, naopak, snažila. Možno tomu chcela dať šancu, ale rozum a city si začali odporovať. Chcela sa rozhodnúť buď jedným alebo druhým. No je to ako keď dáte ananás na pizzu. Niektorým ľuďom to vyhovuje a je to pre nich dobrý kompromis, no niektorí by boli najradšej, ak by jedli buď iba ananás, alebo iba pizzu.

Áno, aj také ženy majú svedomie a nie je im to úplne jedno, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Len už proste nemajú silu a chuť riešiť. Avšak keď nastane zlom, kedy sa ich dobývajúci nápadník stiahne, sú nesvoje a túžia znova po ich pozornosti. Možno ide len o zvyk a potrebujú to k bežnému fungovaniu, alebo si nechávajú zadné dvierka, alebo raz u nich prevláda rozum a raz emócie. Emočná a racionálna stránka u nich naraz proste nefunguje. Buď – alebo.

tumblr.com

Aj keď to môže znieť smiešne a absurdne, tieto ženy za to nemôžu. Ony sú tie, ktoré si želajú tento kolotoč vyriešiť ako prvé a čo najskôr. To ony majú pocit, že im o chvíľu z toho vybuchne celý svet. Sú ako zaseknuté medzi dvoma kameňmi a nevedia sa dostať von. Ak sa rozhodnú konať vo veci rozumu, potláčajú v sebe emócie a city, ktoré by mohli všetko zničiť. Skúšajú v sebe potláčať racionálne zmýšľanie, ak sa chcú rozhodnúť srdcom. No žiaľ, nejde im to. Snažia si nahovárať veci, ktoré nie sú pravdivé a ony to dobre vedia. Ale niekedy to robia už len zato, aby druhého neranili a dajú tomu tak či tak šancu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Neprestaňme si pripomínať...

Napokon si však aj tak uvedomia, že predsa len vo veciach a otázkach lásky je potrebné počúvať predovšetkým svoje city.

Pretože ak by aj mali po boku muža, ktorý im znesie modré z neba, zahŕňa ich darčekmi, komplimentmi, pozornosťou, láskou, jedného dňa môže prísť niekto, kto bude mať chyby, nebude podľa ich predstáv, no predsa to s nimi niečo urobí, pretože vtedy sa ozve to, čo vo vzťahu predtým nepočúvali – srdce.

Netreba sa do vzťahu ponoriť s tým, že musíte niekoho mať a z racionálneho hľadiska je to pre vás vyhovujúce. Ak to tak necítite, radšej to nerobte vôbec. Neubližujete tým len druhým, ale najmä sebe. A nemyslite si, že je to sebecké. Myslite konečne aj na seba a na svoje šťastie. Nebojte sa počkať na toho, pri kom už nebudete musieť rozmýšľať. Pri ňom to už totiž budete cítiť.

coverphoto: pexels.com

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

Facebook komentáre