Som ten typ človeka, ktorý ak raz niečo uzavrie, už sa k tomu nevracia. A čím viac je to uzatváranie ťažšie, o to viac som presvedčená, že znovu otvárať tieto dvere vôbec nie je dobrý nápad. Túto svoju – nazvime to zásadou – som porušila iba raz a odvtedy viem, že musím byť ešte zásadovejšia. Neoplatilo sa mi to. Staré rany sa rozjatrili, pribudli k nim nové, z čoho som sa poriadne poučila.

Vraj si sa zmenil… Vraj by to dnes bolo iné. Vraj by si dnes rovnaké chyby neurobil. Vraj ti stačí len dať šancu a nebudem nič ľutovať. Ty vravíš, že je to pravda, ale pre mňa je to iba „vraj“, pretože nemám žiadne dôkazy. A môžem svätosväte prehlásiť, že tie dôkazy ani netúžim objaviť.

unsplash.com

Pretože po vzťahu s tebou viem, čo presne nechcem…

Nechcem viac cítiť tie pocity, ktoré mám s tvojou tvárou späté. Pretože náš vzťah nebol len o chybách a nedorozumeniach. Bol o pocitoch, ktoré som zo seba ledva striasla a musela som ich namáhavo nahradiť inými. Bol o prázdnote, o pochybnostiach, o strate sebadôvery a sebalásky. Bol príliš dlhý a vyčerpávajúci na to, aby som si chcela dať repete. 

Bojím sa toho pocitu… Je naviazaný na každú spomienku, ktorú s tebou mám – dokonca aj tie navonok pekné spomienky majú dnes pre mňa trpkú pachuť. Nebolíš ma ty, ale bolia ma tie spomienky. Pripomínajú mi, ako veľmi som zmýlila a ako kruto som dokázala dlhodobo zrádzať samu seba.

unsplash.com

Spomínam si na to, ako som sa cítila, keď som bola vo vzťahu s tebou…

Spomínam si na ten pocit, že musím byť iná, aby som ti vyhovela. Spomínam si na to, ako som váhala, či to má s tebou zmysel.
A spomínam si, ako som vo vzťahu s tebou stratila zmysel svojho života.
Vieš, tieto spomienky ma zmenili. Sú príliš živé na to, aby som si ich chcela zopakovať a overiť ich pravdivosť. A to je dôvod, prečo sa už k tebe nevrátim.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
On sa nezmení

Možno by to bola pravda… Možno si sa naozaj zmenil. Možno sme si skutočne súdení a vtedy ešte nenastal náš čas. Možno by som s tebou bola šťastná… Ale bojím sa, že by to šťastie bolo zatienené minulosťou. Je tam veľa „možno“, no všetko sú to len hypotézy a tých už mám v láske po krk.

Autor: Tami

Coverphoto: Photo by SHAYAN rti on Unsplash

Facebook komentáre