„Trvá jeden deň, kým sa do niekoho zamiluješ, ale celý život, aby si na neho dokázala zabudnúť.“

Pamätáš, keď ste sa prvýkrát stretli a išli ste si sadnúť do tej útulnej kaviarničky, ktorá sa stala vaším obľúbeným miestom?

Pamätáš si na to nespočetné množstvo kvetov a odkazov, ktoré ti nechával ráno pri posteli? Pamätáš si aj to, ako ste sa prvýkrát pobozkali a obaja ste sa cítili tak strašne neisto?

pinterest.com

Prežili ste spolu veľa pekných období, mnoho vecí z toho bolo pre teba po prvýkrát. Bolo to všetko také dokonalé.

Ty si bola šťastná… Nik a nič ti nechýbalo. Bol pre teba všetkým a teraz tu nie je. Bol jediný, kto ti rozumel. A teraz?

Odišiel.

A ty si zostala sama a cítiš sa ako malé dieťa, ktorému niekto zobral jeho obľúbenú hračku. Ani to malé bezbranné dieťa nemá v sebe toľko bolesti a smútku, koľko ty teraz nosíš vo svojom vnútri.

Všetci naokolo ťa obklopujú vetami typu:
„Príde lepší.“
„Chce to čas.“
„Zaslúžiš si niekoho lepšieho…“

Bola si sama, smutná a nikto ti nerozumel. Vravela si si, že ten, kto to nezažil, nevie, aké to je. A áno, mala si pravdu. Pre teba nikto iný neexistoval. Žiaden čas nevylieči tvoju bolesť.

pinterest.com

Pýtaš sa samej seba, čo si spravila zle, čo sa stalo, že to medzi vami takto skončilo, keď si sa cítila tak šťastne. Kde sú všetky tie sladké vety, všetky tie sľuby a budúcnosť, ktorú ste spolu plánovali? Čo sa zmenilo, že už nič z toho neplatí?

Dala by si čokoľvek za to, aby bol teraz pri tebe. Aby ťa hladil po vlasoch, tak ako to vždy robieval. Videla si pri sebe len jeho. Teraz nevieš, čo máš spraviť so svojím životom. Len tak sedíš vo svojej izbe a pozeráš sa do steny, stekajú ti slzy po tvári a cítiš prázdno.

Nezaslúžil si ťa.

Niekto ako on nemal mať v tvojom živote miesto…

Láska je nevyspytateľná. Bude to trvať veľmi dlho. Prejde veľmi dlhý čas, pokiaľ sa z toho dostaneš. No časom pochopíš, že tak ako má všetko svoj začiatok, má aj svoj koniec.

Nepremárni svoj čas, pretože život máme len jeden. Aj v tvojom živote čoskoro vyjde slnko a ty sa znovu raz zamiluješ. A budeš opäť šťastná.

Pamätaj, bola si pre neho príliš dobrá.

Autor: SIMA

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Moje všetko nestačilo...

Coverphoto: Photo by Max Hofstetter on Unsplash

Facebook komentáre