Berieš do ruky ďalší pohárik, aj keď vlastne nezvykneš piť, sama vieš, že už máš dosť, ale stále nekončíš, piješ ďalší a ďalší a so stúpajúcou hladinou alkoholu v krvi sa otváraš, konečne z teba vychádzajú tvoje pocity, myšlienky, city, jednoducho to, čo si v sebe držala tak dlho, konečne ide von. A ide to von vo forme dobre známych sĺz, a všetci sa na teba pozerajú a majú úsmev na tvári, pretože dobre vedia, ako dlho si bola silná a sú na teba pyšní. Na to, ako to všetko zvládaš.

A ty berieš ďalší pohárik a kričíš so slzami v očiach, že pripíjaš na svojho ex. Na to, nech je šťastný…

A to je tvoj problém – ani v tejto situácii, keď potrebuješ pomoc ty, na seba nemyslíš, myslíš na neho, dúfaš v to, že bude šťastný, že v seba neprestane veriť, že si nájde vynikajúcu manželku, ktorá ho bude ľúbiť, že jeho deti budú také úžasné ako on a že sa niekedy stretnete na ulici a nebudete cudzincami, o áno, tak strašne dúfaš v to, že nebudete cudzincami.

Nechápeš, ako sa ti mohol takto zmeniť život zo sekundy na sekundu. Ako ťa najbližší človek mohol opustiť a rozmýšľaš nad tým, ako sa zaobídeš bez jeho smsky s textom „dobré ráno“ alebo „dobrú noc“. Rozmýšľaš nad tým, kým si sa stala, kam si sa dostala a čo ideš so svojim životom robiť. Nevieš, ako ďalej, cítiš sa bezmocná, sama, akoby si mala začínať znovu od začiatku, a to ťa desí. Nevieš si predstaviť, kde máš začať.

A vieš prečo?

Pretože si v tom toxickom vzťahu stratila veľký kus seba, bola si v ňom taká ponorená, že si zabudla na to, že máš aj svoj vlastný život. Zabudla si na svojich priateľov, svoje koníčky, známych, všetky voľnočasové aktivity a sústredila si sa len a len na neho. No a teraz, keď je koniec, nevieš, ako sa začleniť späť do svojho života, vlastne ani nevieš, ako vyzeral tvoj život pred ním.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Poslednýkrát

So slzami v očiach berieš svoj telefón a nejdeš mu volať, nie. Práve si sa rozhodla spraviť prvý malý krôčik, mažeš jeho číslo, smsky od neho, všetko to, čo sa ti s ním spája a aj keď vieš, že to možno zajtra budeš ľutovať, teraz to tak cítiš a vieš, že to je jedno z najlepších riešení.

Potom sa zrazu cítiš voľnejšia, slzy začínajú miznúť a ty si uvedomuješ, že si silnejšia, než si si myslela, áno, stále to bolí, ale ty si začínaš uvedomovať, že to možno nebol ten pravý a že keď nedokázal pre váš vzťah bojovať, tak ako si sa snažila bojovať ty, tak za to nestál. Usmievaš sa. Možno raz príde na to, o čo prišiel.

No keď on bude pripravený bojovať, tak ty už budeš mať dávno vyhraté.

Autor: Viktória Poliaková

Coverphoto: pexels.com

Rozchod nie je pre nikoho ľahké obdobie. A práve preto vznikla naša kniha od Nikoly R. Kocian, ktorá odpovedá aj na otázku, čo musíme pochopiť, aby sme prestali cítiť bolesť? Viac sa o knižke Rozchod dozviete TU.

Facebook komentáre