Hovorí sa, že každý z nás má na svete spriaznenú dušu. Niekto má to šťastie, že ju nájde skoro a jeho prvá láska sa stane láskou jeho života. Milujem tie príbehy. Sú dôkazom toho, že aj dnes môžeme nájsť niečo trvácne. Niečo, čo sa dá zachrániť a nie hneď hodiť cez plece a ísť ďalej. Väčšinou sú to páry, ktoré spolu zdolali rôzne životné obdobia. Zmeny, ktorými prešli, a aj napriek tomu skrotili svoje ego a prispôsobili svoje potreby jeden druhému. A hlavne, nezabudli ľúbiť. Nie sa len lásky dožadovať.

Neviem, koľkokrát v živote môže človek skutočne milovať. Niekto tvrdí, že pravá láska je len jedna. Vnímam to tak, že má a zároveň nemá pravdu. Verím, že každá láska, ktorú prežijeme, je jedinečná. Zanechá v nás spomienky, o ktoré nikdy neprídeme. Možno budeš s mužom, ktorý bude stredom tvojho vesmíru, ale ak začuješ pieseň, pri ktorej ti ten pred ním vyznal lásku po prvýkrát, spomenieš si. Nič viac, len čistá spomienka na obdobie tvojho života predtým. Na tvoju predošlú lásku, ktorá sa nedá porovnať s tou terajšou, pretože je úplne iná. Možno tá predtým bola vášnivá a tá, ktorú cítiš teraz, je úplná a bezpodmienečná. Ale nemôžeš poprieť ani jednu z nich.

Preto verím, že môžem milovať znovu. Môžem milovať ďalšieho muža s takou oddanosťou, akej som schopná. Možno som nemala to šťastie na prvýkrát, ale viem, že mám ďalšiu šancu. Dokonca som za to vďačná, pretože môj prvý vzťah ma naučil veľa vecí a vďaka nemu viem, čo nechcem. Pretože to, čo chcem, je zložité.

Drahý muž, ktorého hľadám, nedaj sa, prosím, pomýliť tým, čo hovorím, že by som chcela.

Možno si myslím, že chcem niekoho s tmavými vlasmi a modrými očami. Možno chcem umelca s divokým srdcom a vlastným názorom. Možno chcem niekoho so širokými ramenami a s výškou meter deväťdesiat. Ale pravda je taká, že keď vstúpiš do môjho života a dotkneš sa môjho srdca, bude to jediné na čom záleží. Prosím, nedaj sa odplašiť mojím odmietavým postojom, ak dostanem strach. Prosím ťa tiež, aby si sa nezľakol mojej rodiny a priateľov, pretože ma chcú chrániť. Prosím ťa, buď trochu staromódny. Napíš mi list namiesto smsky. Navečerajme sa pod hviezdami namiesto drahej reštaurácie. Prosím ťa, ponúkni mi tvoje priateľstvo skôr, ako tvoju posteľ. Prosím ťa, ukáž mi cestu k sebe samému, aby som sa nebála pustiť ťa do svojho života. Nehraj so mnou žiadne hry. Prosím, buď mužom, ktorého môžem rešpektovať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo ma chceš zmeniť, keď si hovoril, že ma miluješ takú, aká som?

Prosím ťa, nezľakni sa mojich nečakaných reakcií, pretože mám už niečo za sebou a životné skúsenosti sa mi vryli pod kožu ako výstraha. Prosím, miluj ma pre mňa samu. Prosím, buď mužom, v ktorého náručí sa môžem schúliť, keď mi svet bude pripadať hrozivý. Sľúb mi, že ak sa medzi nami stane niečo zlé, dáme si šancu to napraviť. Prosím, neutekaj od prvého problému, ktorý nás stretne. A prosím ťa, dovoľ mi milovať ťa so všetkým, čo k tomu patrí.

Nenahnevaj sa, ak trochu žiarlim, pretože raz už som stratila a bojím sa, že stratím znovu. Nenahnevaj sa, ak v určitých veciach neustúpim, pretože raz som možno ustúpila a ublížilo mi to. Prosím, neodchádzaj, ak ťa pošlem preč. Zostaň a objím ma. Buď, prosím, trpezlivý…

coverfoto: www.pinterest.com, foto: www.weheartit.com

Facebook komentáre