Život je ako kniha, uzavrieme v ňom jednu kapitolu a on nám otvorí ďalšiu. Pripraví nám prázdne stránky a je len na nás, čo do nich napíšeme… Plánovala som byť single, nezaťažovať svoju hlavu a hlavne srdce. Nechcela som sa viazať a hlavne som sa bála, že si budem musieť znovu liečiť svoje srdce. 
Čas som trávila s priateľmi, v knihách alebo som práve cestovala a spoznávala nové miesta. To všetko ma robilo šťastnou, aj keď mi občas chýbal pocit byť milovanou. 

V jeden letný júlový večer mi život ponúkol ďalšiu kapitolu, v telefóne mi pípla správa.  Nebol to Slovák, pochádzal z Talianska, o to viac bol pre mňa zaujímavejší. Nakoľko som tam plánovala prežiť svoj život, hneď som sa potešila, že spoznám niekoho nového a zdokonalím svoj jazyk. Ani na chvíľu som nezaváhala a odpísala. 

pinterest.com

Ako ubiehali dni a písali sme si stále intenzívnejšie, aj moje myšlienky na teba sa stali frekventovanejšími. Rozumeli sme si, mali sme toho veľa spoločného a nikdy medzi nami nezostalo bezvýznamné ticho. Práve v tom čase som bola v Paríži. „Ach, aké krásne by bolo byť tu s tebou,“ hovorili moje myšlienky. Bolo to najromantickejšie miesto, ktoré som navštívila, a s myšlienkami na teba som lietala v oblakoch.

Čím viac sme sa spoznávali, tým viac sme zisťovali, že obaja chceme od života to isté…

Ty si precestoval svet a ja som ho chcela precestovať s tebou. Po dvoch mesiacoch som si kúpila letenku, Miláno bol vždy môj veľký sen a teraz som sa naň tešila ešte viac. 

Naše rande bolo nezabudnuteľné, presne také, o akom som vždy snívala. Ukázal si mi tie najkrajšie miesta, do ktorých som sa zamilovala presne tak hlboko ako do teba – prechádzky po krásnych kamenných uličkách Talianska boli ako vystrihnuté z romantického filmu. 

Také to klasické otrepané klišé, ktoré chce vo svojom živote aspoň raz zažiť každá žena… Prekvapil si ma dokonalou večerou v tej najkrajšej reštaurácii v centre mesta, všade navôkol sa ozývala hudba, pili sme červené víno, náš smiech neutíchal a láska medzi nami iskrila. Veríte na lásku na prvý pohľad? Ja som jej v ten večer uverila. 

pinterest.com

Ale ako to už v živote chodí, nič netrvá večne…

A preto aj tieto naše spoločné chvíle sa museli skončiť. Návrat do reality bol tvrdý a ťažký, chýbal mi každý kúsok teba a pomaly som odrátavala dni do ďalšieho letu. O necelé dva mesiace sme spolu znovu zažívali rozprávkové predvianočné obdobie. Užívali sme si spoločné chvíle, akoby to malo byť poslednýkrát, čo sa vidíme. V tvojom náručí som sa cítila vždy bezpečne, konečne som sa cítila šťastná a celý svet sa točil len okolo nás. 

Milovala som to, ako sme si občas niektoré slová navzájom nerozumeli a potom sme sa tomu spoločne smiali. Myslela som si, že si ten pravý, ten, ktorý ma prišiel zachrániť. Neverila by som tomu, že sa tieto naše dni skončia, že ťa vtedy uvidím naposledy. 

Po mojom návrate domov naša konverzácia úplne vyhasla, už to boli len chabé pokusy o rozhovor, ktoré končili po pár vetách. Presne tak, ako sa menilo ročné obdobie, chladla aj naša láska. Bol si tak zamotaný do svojich vlastných klamstiev, že si sa dusil, keď si mal povedať pravdu. Nechápem, ako si mi mohol klamať, že si slobodný, a pritom mať v inom meste ďalší vzťah. 

pinterest.com

Táto predtým s tebou dokonalá rozprávka sa rýchlo zmenila na zlý sen, zobral si mi nádej veriť na lásku… 

Nepros o ďalšiu šancu, nepíš mi, ako ti chýbam, nehovor mi, ako veľmi ma miluješ, pretože ja ti už viac neverím. Človek občas pochopí, čo mal až keď to stratí. Či si bol mojou chybou? Skôr ponaučením, že nemám dôverovať všetkým sladkým veciam, ktoré mi chlap ukáže. 

Ukázal si mi, aká som bola naivná, a to sa vďaka tebe zmenilo. Teraz každý z nás lieta v živote sám, otočila som strany na novú kapitolu a verím, že raz príde niekto, kto so mnou precestuje celý svet. Podelím sa s ním o svoje zlomené krídla a napíšeme knihu so šťastným koncom. 

Aj keď sa tá naša láska neskončila šťastne, ďakujem, že som sa na chvíľu mohla stať hlavnou postavou v tvojom nevydarenom romantickom filme. Pamätaj, že život občas nedáva druhé šance a ty zistíš, čo miluješ, až keď to necháš odísť. Ty si ma nechal odísť, zavrela som za tebou dvere. Zamkla ich na zámku a kľúč som hodila do neznáma. 

Autor: Tatianna Rossi

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Deň po tom, ako som stratila samu seba

Coverphoto: Photo by Mattia Lucchin on Unsplash

Facebook komentáre