Nie nadarmo sa vraví, že najviac nás o láske naučí neláska. Pretože v dokonalosti ťažko objavujeme čosi nové. Práve bolesť, trápenie a sklamania nám ponúknu najviac príležitostí, aby sme niečo pochopili, niečo uzavreli a niečo zasa pustili preč. Lenže každá lekcia má svoj vlastný spád a nič sa neudeje zo dňa na deň. Dnes sme si pre vás pripravili citáty, s ktorými sa stotožní každý, kto si najprv prešiel nesprávnym vzťahom, a až potom našiel skutočnú lásku.

… … … … …

Občas stačí tak málo – len stretnúť toho nesprávneho človeka. A podľahnúť mu. Dovoliť mu, aby ti vštepil myšlienky, ako za nič nestojíš. Nechať strach, nech sa podpíše na tvojom sebavedomí. A potom… Je úplne jedno, čo všetko si si dokázala vybudovať predtým.

Otázky, ktoré si vo vzťahoch kladieš, majú niekedy omnoho väčšiu výpovednú hodnotu ako samotné odpovede…

V láske nejde o to, aby sme našli človeka, ktorý nás bude dopĺňať. Ale hlavne o to, aby sme našli niekoho, kto sa nikdy nebude vysmievať z našich snov a stotožní sa s nimi rovnako ako my. Jednoducho v láske ide len o jedno – zamilovať sa do osoby, ktorá nás prijme takých, akí sme, a podporí nás v časoch, kedy sami seba podporiť nevieme.

Keď nájde šťastie v tvojom šťastí, môžeš si byť istá, že toto je láska…

Možno by sa veľa vecí zmenilo, ak by sme si uvedomili, že v láske niekomu nedáme len svoje srdce. Zdieľaš s ním svoje plány. Sny aj obavy, spomienky aj predstavy. Ponúkaš mu pohľad do tvojho sveta, ktorý môže spestriť. No rovnako ho dokáže aj fatálne zničiť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
O láske očami nášho redaktora Viktora

Niekedy je lepšie zmieriť sa s tým, že hoci miluješ celým srdcom, nikdy v tomto vzťahu nenájdeš lásku a rešpekt, aké si zaslúžiš.

Ako spoznáš, že miluješ tú nesprávnu osobu? Tak, že po celý čas budeš pozorovať boj tvojho srdca a rozumu.

Ten pocit, keď vieš, že jedinou cestou je odpútať sa od neho, no zatiaľ toto riešenie nie si ochotná akceptovať.

Sú vzťahy, ktoré jednoducho nechceme ukončiť. No keď sa tak stane, povieme si, že šlo o cennú lekciu, a zároveň v tichosti dodáme, že sme si ňou skutočne nemuseli prejsť.

Zvláštne, ako rýchlo podľahneme predstave, že toto je láska, akú sme vždy chceli, hoci samotná realita je od toho na míle vzdialená.

Ťažko povedať, prečo sa to deje. No ak zistíme, že nám niekto blízky klame, začneme si klamať i my. Len aby sme si nemuseli priznať, že sa v niekom tak strašne zmýlili.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre