Malá pripomienka nikdy nezaškodí… Pretože čím viac sme vystavené nejakému tlaku, tým viac sa mení náš pohľad na realitu. Možno poznáš ten pocit, kedy sa obzrieš späť a trpko sa pousmeješ nad tým, ako si sa mohla toľko trápiť… Veď dnes sa ti to zdá ako úplná maličkosť. Problémy však majú jedu zvláštnu schopnosť – čím dlhšie im čelíme, o to viac ich vnímame ako horšie. A tak sa veľmi ľahko môže stať, že zabudneme na to, na čom by nám malo vždy záležať… Zabudneme na seba…

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, v ktorých sme zhrnuli to, na čo najčastejšie zabúdame. Vplyvom strachu, nedostatku sebalásky alebo váhy problémov, v ktorých sa len bez riešenia krútime dookola. Veríme, že sa tieto slová dostanú presne k tým ženám, ktoré ich práve potrebujú počuť alebo čítať.

… … …

Nie si odkázaná na to, aby si bola niekoho záložným plánom. Skutočne nemusíš čakať na muža, ktorý ťa necháva paralyzovanú čakať. Naozaj nemusíš zaspávať s pocitom, že nevieš, na čom presne si. A už vôbec nepotrebuješ chlapa, ktorý ti namiesto lásky dáva najavo, že ťa bude milovať, ak sa zmeníš… Na úplnom konci aj tak pochopíš, že potrebuješ iba to, aby si nikdy neprestala milovať seba.

Odpusti len také chyby, o ktorých vieš, že by si ich raz mohla urobiť aj ty. Všetky ostatné pochybenie pre teba majú byť dôkazom, že tento človek k tebe jednoducho nepatrí.

Ver mi, ešte nikdy si neobjavila, aká veľká je tvoja sila. Je jej totiž presne toľko, koľko v danú chvíľu potrebuješ a ešte o kúsok viac.

Žena skutočne dospeje vtedy, keď zistí, že jej najväčším darom bola strata muža, o ktorom si mylne myslela, že ho dokáže zmeniť a naučí ho milovať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty od našich čitateľov, ktoré poskytujú riešenia nielen na vzťahové problémy – @vase_ulomky

Ak sa iní začnú sťažovať, keď si sa k nim začala správať tak, ako sa oni správajú k tebe, môžeš si byť istá, že ty nie si tou, ktorá by sa mala zmeniť. Niektorým ľuďom musíš dať ochutnať ich vlastnú medicínu na to, aby pochopili, že nastal čas, aby si ťa začali konečne vážiť.

Nikdy si nezačni myslieť, že žiadaš veľa… Každý z nás si zaslúži lásku, úctu, pochopenie a pomoc poskytnutú v pravý čas. Jedinou chybou je však to, že to očakávame od tej nesprávnej osoby.

Možno stretneš muža, ktorý ťa nemiluje, no napriek tomu je s tebou. A tvojou jedinou úlohou je naučiť sa od neho odísť, aj keď ho stále miluješ.

O čo by bol svet krajší, ak by sme sa naučili milovať tak, aby sme sami seba touto láskou nezničili…

Ver mi, ľudia si veľmi rýchlo zvykajú, že im dovolíš všetko a odnaučiť ich od toho už vôbec nie je ľahké. Väčšinou pomôže len to, ak ich zo svojho života nadobro vyhodíš, pretože neustále budú mať potrebu skúšať, či to myslíš vážne. Tak im ukáž, že máš nejaké hranice, hneď na začiatku. Pretože neskôr už nebudú veriť, že sú skutočné…

Žena môže vyhrať každý boj, ktorý si zaumieni, okrem jedného jediného… Nikdy nevyhrá boj o srdce, ktoré nie je schopné milovať.

Nauč sa priznať si chybu v pravý čas. Pretože väčšinou ju v sebe hľadáme tak dlho, až prestávame akceptovať, že by sa mohla nachádzať na tej druhej strane.

… … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre