Nie vždy nám záleží na tom, čo je skutočne dôležité. Občas sa ženieme za snami, ktoré ani nie sú naše, len nám druhí vnukli pocit, že takto je to správne. Občas sa snažíme o šťastie druhých a zabúdame pritom, že toto nie je cesta k nášmu šťastiu. A občas… Si zaslepene myslíme, že nájdeme šťastie tam, kde ho, žiaľ, nájsť nedokážeme. Ale viete, čo? Je to úplne v poriadku. Každý z nás minimálne raz za život „stúpi vedľa.“ Niečo dôležité pritom síce stratíme, no zároveň čosi nové aj nájdeme.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, v ktorých sa odráža to, na čom skutočne záleží. V živote, vo vzťahoch, vo vzťahu k nám samým… Pretože môžeme byť všetci úplne iní… Ale princíp nášho šťastia je vždy rovnaký. ♥

… … … … …

Želám ti, aby si sa nebála postaviť sa za seba. Aby si vždy našla odvahu prehovoriť v ten pravý čas. Aby si nezabúdala, že záleží v prvom rade na tvojom šťastí, pretože len vtedy dokážeš byť šťastná aj s niekým iným. Želám ti, aby si sa nikdy nestratila v druhom srdci, no aby si sa v ňom práve naopak celá našla.

Vždy, keď sa budeš pýtať, či ti tento vzťah stojí za to, odpovedz si na tieto otázky: Bol tu, keď si ho potrebovala? Cítiš sa sama, aj keď si s ním? Ak by si sa prestala o čokoľvek snažiť, snažil by sa o tú lásku vlastne niekto?

Sú chvíle, ktoré nepotrebujú zázraky. Potrebujú len tvoju úprimnosť. Občas totiž aj vo chvíľach, kedy máš pocit, že si prehrala na plnej čiare, môžeš vyhrať sama nad sebou… Tak, že si priznáš, že táto láska nikdy nebola pre teba tá pravá.

Až keď ťa vyčerpá márna snaha stať sa ženou, aké z diaľky obdivuješ, zistíš, že ten najkrajší pocit na svete je byť sama sebou.

Daj si pozor na „priateľstvá“, ktorá ťa vyčerpávajú. Na ľudí, ktorí nechcú počuť tvoj názor a nehľadajú žiadne riešenie, len sa potrebujú po stýkrát posťažovať. Vyhýbaj sa ľuďom, ktorí sa objavia len vtedy, ak ich niečo trápi a vždy sa „zabudnú“ spýtať, či niečo netrápi teba. Spadnúť do falošného priateľstva je totiž omnoho ľahšie ako sa zamilovať do tej nesprávnej osoby.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pravá láska skutočne existuje – citáty Úlomky ženy

Nedovoľ, aby ťa hľadanie odpovedí spomalilo na tvojej ceste za skutočným šťastím. Niektoré odpovede – zväčša tie, ktoré nás kedysi zaujímali najviac, sa dozvieme omnoho neskôr. Najčastejšie vtedy, keď nás už vôbec nezaujímajú.

Naučila som sa jednu vec… Ten pravý vôbec nemusí vyzerať tak, ako si si ho vysnívala. Možno mnohí povedia, že sa k sebe vôbec nehodíte. Možno bude úplne iný – mladší či starší, nižší či vyšší, možno nebude mať tmavomodré oči, ale úplne obyčajné hnedé. No to všetko ti bude totálne jedno. Stačí, že sa na teba bude dívať ako na jedinú ženu v celom vesmíre. Že bude rešpektovať tvoj názor, aj keď bude odlišný od toho jeho. Že bude s tebou vždy, keď ho budeš potrebovať a nikdy ti nedá pocítiť, že premýšľa nad tým, že niekde inde by mu bolo lepšie.

Jednou z najdôležitejších vecí v živote je mať niekoho, komu môžeš povedať skutočne všetko.

Ak si povieš, že tvojou najväčšou prioritou si ty, uvidíš, že sa v tvojom živote začnú diať zázraky. Zmiznú vzťahy, ktoré ťa len unavujú. Viac nebudeš prežívať situácie, ktoré si budeš donekonečna prehrávať v hlave a budú tvojou temnou spomienkou. Prestaneš sa s ľuďmi hádať, prestaneš premýšľať, čo je koho vina. Už nebudeš mať potrebu zaťažovať sa cudzími problémami. Už budeš vedieť, že jediné, na čom ti záleží, je tvoj pokoj na duši.

Maj sa rada natoľko, aby si kúsok tvojho srdca neuchmatol niekto, kto nevie, ako sa oň starať.

Nauč sa, prosím, ľudí púšťať, aj keď to bolí. Jedného dňa ti bude ľúto okamihov, kedy si smútila za niekým, kto začal nový život bez teba ešte skôr, ako ste si povedali posledné zbohom.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre