Ocitla sa v situácii, kedy nebola zranená ona, ale zranila niekoho iného. Neúmyselne. Niekoho, kto by si to zaslúžil najmenej. Správala sa veľmi nerozvážne a robila unáhlené rozhodnutia. Rozhodnutia, ktoré nemali veľmi potešujúci výsledok. Cítila sa sama, bez lásky. Naháňala sa za ňou a za niekým, kto by jej ju bol bez mihnutia oka ochotný dať.

Aj takého našla. Zachovala sa celkom sebecky, pretože ona sama nebola schopná tú svoju lásku niekomu dať.

Začala si s niekým, s kým jej bolo dobre. Cítila sa konečne potrebnou, milovanou, jednoducho, ako princezná, pretože sa jej konečne po dlhej dobe dostalo pozornosti. Lenže to, čo cítila, nebola láska. Snažila sa to iba nahovoriť samej sebe a aj jemu.

Možno to ani nebola jej chyba. Možno bola tak zranená z minulosti, že nebola schopná dať svoju lásku niekomu takto rýchlo. Vravel jej, že on počká. Lenže ani jeden z nich ešte doposiaľ nevedel, že to bude celkom zbytočné.

Snažila sa o to, aby aj ju sprevádzal ten pocit, ktorý mal on, keď bol s ňou. Kvôli sebe či kvôli nemu? Zrejme kvôli obom. Obaja boli v minulosti zranení a každý človek si zaslúži nájsť niekoho, v kom nájde odpoveď a dôvod, prečo musel zostať chvíľu sám.

On ju našiel. Alebo si to aspoň myslel. Najväčší problém bol ten, že sa nenašli navzájom. Nevnímala ho tak, ako on ju. Nepozerala sa naňho tým pohľadom, ktorý jej venoval on, keď sa ona pozerala niekam inam. Vnímal ju ako stred jeho vesmíru. Cítil sa s ňou nevysvetliteľne a neobyčajne inak. Inak než s ostatnými ľuďmi. Spĺňala jeho ideály, ani sám nevedel prečo.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žiadame lásku, ale pritom pre ňu nie sme ochotní nič obetovať

A ona si toho bola vedomá. Od prvej chvíle vedela, že ju ľúbi. Nedá sa povedať, že by to zneužívala, skôr si užívala tú obrovskú pozornosť. Aj ženy vedia byť občas poriadne nefér. No nikto nepozná ten dôvod, prečo také sú. Niektoré to ani nikdy nepovedia, pretože nechcú pôsobiť zraniteľne a nechcú sa stať pre chlapov terčom zneužívania. Preto sú priam donútené k tomu, aby ony boli tie, ktoré zraňujú. Aby odišli skôr, než niekto zraní ich.

Ona bola naozaj tou, ktorá mu ublížila. Lenže vzhľadom na to, ako dobre ho poznala a čo pre ňu robil, si to na jednej strane vyčítala. Na tej druhej strane bola ona, jej minulosť a jej dôvody. Tento muž nebol pre ňu. Ona nebola pre neho.

Nedokázala mu jeho lásku vrátiť. Nedokázala si nanútiť ten prostý cit. Nedokázala ho ľúbiť tak, ako on ľúbil ju.

Posledná vec, ktorú by si priala, bola, že by mu zámerne ublížila. Nikdy to neplánovala. Jednoducho musela. Kvôli sebe aj kvôli nemu. Pretože byť s niekým len zo súcitu, ľútosti a bez tej podstatnej iskry, by ich trápilo oboch oveľa viac.

coverfoto & foto: tumblr.com

Facebook komentáre