„Chce to čas.“ Áno, táto veta znie v mojej hlave už hodnú chvíľu a ja s ňou neustále bojujem… A možno nie som sama. Mrzí ma, ak si takým ťažším obdobím prechádzaš aj ty, no ver mi, že túto ťarchu nemusíš na svojich ramenách niesť sama. Určite máš okolo seba ľudí, ktorí ťa podporia, pomôžu ti v tých ťažkých časoch, kedy človek nevie, akým smerom ísť…

Čas… Vraj zahojí všetky rany. Doposiaľ som tomu sama neverila, no rozhodla som sa zmeniť názor, a tak si podať pomocnú ruku. Zdá sa ti to nemožné? Nerozmýšľaj nad tým, len to sprav. Ver tomu, že časom to prebolí. Všetky pády, údery pod pás, klamstvá, podvody…

pexels.com

Všetka tá bolesť raz pominie…

Človek možno nezabudne, ale tieto okolnosti bude do budúcna brať ako lekcie, ktoré ho niekam posunuli. Ktoré ho niečo naučili. Musíme si uvedomiť, že každý človek, každá situácia je pre nás buď testom, trestom alebo darom. Čím presne sa stane, zistíme až odstupom času, no aj takýmto spôsobom sa posunieme v živote ďalej.

Posunieme sa k novým dverám, do ktorých budeme môcť vstúpiť o čosi silnejší…

A preto si musíme uvedomiť, akú máme hodnotu, kde sú naše hranice, čo chceme od života a tiež od ľudí, ktorých nám vesmír privedie do cesty. Nedovoľme, aby nám bolo opätovne ubližované a aby sme sa trápili kvôli ľudom, ktorí si nebudú vážiť našu lásku… Možno to neznie veľmi dobre, no je to tak. Nedovoľme ľuďom raniť nás… Začnime spolu odznovu.

A tak, moja milá zranená duša, začni si v prvom rade vážiť seba. Nauč sa oceniť svoju hodnotu. Maj sa rada, pretože to je tiež krok k úspechu. Začni dnes. Teraz, ako čítaš tieto moje slová, povedz o sebe aspoň 3 pekné veci. 3 veci, ktoré máš na sebe rada. Pochváľ sa. Buď na seba milá. Začni vidieť svoju krásu. Pretože, ak ju uvidíš ty, tvoje okolie ju bude vidieť dvojnásobne. Tento prvý krok sprav hneď… A pokračuj v ňom každý deň.

Druhým krokom bude sila ukázať ľuďom, kde sú tvoje hranice…

Nájdu sa ľudia, ktorým sa to nebude páčiť, no v tom prípade ti neodporúčam skresávať z hraníc, ale skôr z počtu ľudí v tvojom živote. Myslím, že ľudia už tvoje hranice prekročili dosť, a tak sa musíš riadiť tým, aby si bola chránená ty. Nesmieš im dovoliť, aby ti ubližovali.

Budú hovoriť, že si sa zmenila… ÁNO! Zmeníš sa! Stane sa z teba silná osoba, ktorá začína odznovu, so štítom voči úderom pod pás či dýke do chrbta. Nik z nás si totiž nezaslúži cítiť bolesť, sklamanie ani nič podobné… Preto musíme byť silnými, aby sme dokázali byť naozaj šťastní. Znie to možno desivo, ale len tak docielime to, že nám nebude ublížené. Len tým, že sa všetkými našimi skúsenosťami obalíme a budeme pevne stáť na vlastných nohách, odhodlaní čeliť všetkému, čo nás čaká…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako vieme, že je to pravá láska?

Ďalšou vecou bude naučiť sa opäť ľuďom dôverovať…

Viem, o čom hovorím… Ak v človeku nemáš dôveru, je ťažké si predstaviť, že s ním budeš vychádzať. Nehovoriac, ak ide o človeka, s ktorým si chcela byť v partnerskom vzťahu. Túto vlastnosť – veriť niekomu, je tak ľahké stratiť a naopak tak ťažké získať späť. No pamätaj, že nie každý je ako ten, kto ju zničil. Kto zapríčinil, že nedokážeš veriť žiadnej osobe a ani slovám, ktoré počuješ.

Samozrejme, najťažšie je to, keď počuješ niečo pekné. Keď ťa niekto pochváli, povie, čo k tebe cíti, alebo ti dá kompliment. Vtedy, tu dôveru necítiť… Naopak, vždy si budeš pripúšťať len tie zlé veci, ktoré si počúvala… Nie! Nerob to! Postupom času to, prosím ťa, zmeň. Nauč sa ľuďom dôverovať. Opatrne… Nechcem, aby si sa sklamala. Všetko chce čas, a toto je jedna z vecí, ktoré ho budú potrebovať najviac.

pexels.com

Buď opatrná, vo všetkom… Ale tiež nezanedbaj lásku.

Pretože my ľudia, často po všetkých tých sklamaniach na ňu zabúdame, no neuvedomujeme si, že nikto z nás nechce byť koniec koncov sám. Možno sa popálime, no sme ochotní sa (bohužiaľ) popáliť sa znova, pretože veríme, že láska si nás nájde.

Cítiť sa milovaný potrebuje každý. A ten, kto tvrdí, že nie, tak ten to potrebuje dvakrát toľko, pretože si očividne prešiel niečím, čo ho zmenilo tak veľmi, že už nádej hodil za hlavu. Viem, že tvoje city sa budeš snažiť nedávať najavo tak ako kedysi… A je to v poriadku, len, prosím, vysvetli to dotyčnej osobe. Prečo si v tejto oblasti opatrnejšia, aby nedošlo k zbytočným stratám ľudí, ktorí by nás mohli milovať, len odišli, pretože si nemysleli, že to máš ty s citmi rovnako… Nedovoľ, aby tvoje sklamania z minulosti poľavili na tvojej láske, ktorú si schopná dať osobe, ktorá bude pre teba znamenať veľmi veľa.

Ver, že ak budeš chcieť, tí správni ľudia ti pomôžu stať sa silnejšou osobou. Osobou pripravenou na tento zlý svet. Osobou, ktorú len tak ľahko nič nezlomí. Tak, drahá, začni si veriť, pretože prichádza čas, kedy sa veci zmenia a ty budeš šťastnejšou… Pretože po ťažkých koncoch prichádzajú tvoje nové začiatky…

Autor: Saška

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre