Zaslúžiš si niekoho lepšieho… Ktorá z nás, čo ochutnala, ako láska bolí, tieto slová nepočula? Buď nám ich povedal sám dotyčný, ktorý v nás vyvolal toľkú bolesť, alebo sme si ich vypočuli od každého, kto nás chcel po rozchode trochu rozveseliť. Pravdepodobne si si aj ty povedala, že je to hlúposť. Že nikoho lepšieho ani nechceš, pretože chceš jeho, a hoci má niekoľko chýb, on je pre teba ten najlepší…

Drahá, daj tomu čas… Nesúď celý svet na základe jednej skúsenosti. Neprestaň vidieť bielu, ak si doteraz spoznala len čiernu… Pretože to, čo zažijeme, síce formuje nás. Ale je to len zrnkom v porovnaní s tým, čo všetko sa nachádza tam vonku, za bránou tvojho srdca.

unsplash.com

Pretože ten niekto lepší skutočne príde…

Či tomu veríš, alebo nie. Či to budeš chcieť, alebo nie. Či budeš veriť v lásku, alebo ju budeš popierať. Príde bez toho, aby si ho volala. Aby si ho čakala… Nezastavíš to. A ešte len vtedy pochopíš, že toľko tvojich sĺz bolo vyronených zbytočne.

Spoznáš, aké to je, keď sa niekto o teba zaujíma. Bude chcieť vedieť o tebe všetko a nebude ťa súdiť. Bude ťa chcieť pochopiť presne takú, aká si. Bude rozumieť tomu, že v láske nemožno nikoho meniť, no zároveň bude akceptovať, že ťa niektorí ľudia predtým zmenili. 

Bude chcieť počuť tvoj smiech a bude sa snažiť, aby ťa rozosmial práve on. Bude sa chcieť vyhnúť tvojim slzám, no ak ťa niekto predsa len rozplače, nebude pred tvojím plačom utekať. Bude tu pre teba nielen vtedy, keď mu to bude vyhovovať, ale aj vo chvíľach, keď ho budeš potrebovať. A nikdy ho to o to nebudeš musieť prosiť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žene, ktorá raz príde na moje miesto

Zabudneš, aké to je pýtať si lásku…

Pretože zrazu sa o ňu nebudeš musieť biť. Všetko, čo budeš cítiť, dávať aj dostávať, bude tak prirodzené, až tomu spočiatku nebudeš veriť. Zistíš, že existuje aj láska, ktorá ťa nerobí slabšou či zraniteľnejšou, ale stane sa tvojou silou. Nájdeš v ňom domov, bezpečné útočisko… Nie miesta, v ktorých sa stratíš a kde budeš musieť odhodiť všetko, čo si si doteraz trpezlivo pestovala. 

unsplash.com

Odhodíš všetky predsudky voči láske, ktorými si uzavrela svoje srdce po tom najťažšom rozchode. A bude to úplne prirodzený proces, ktorý si ani nebudeš uvedomovať. Stane sa to samo, ty si až „neskoro“ uvedomíš, že si v tom zasa až po uši, no tentokrát sa už pre to nebudeš znepokojovať. Lebo budeš cítiť, že tak to má byť. Že aj to, čo sa stalo predtým, sa stať malo, aby ťa to doviedlo práve sem, kde si teraz.

Raz budeš znamenať pre neho viac…

Budeš pre neho všetkým. Celým svetom. Viac než ktokoľvek iný. A potom príde tá chvíľa, kedy si povieš, že už vieš, prečo ti tento vzťah, ktorý teraz toľko oplakávaš, nevyšiel. Pomaly budeš zisťovať, že takáto láska nie je žiaden zázrak. Prestaneš si myslieť, že existuje len v rozprávkach. Pretože začneš veriť, že aj ty zaslúžiš niekoho lepšieho. Niekoho, kto vie milovať a svedomie mu nedovolí zahrávať sa so ženským srdcom.

A to za tú bolesť, ktorou si predtým musíš prejsť, rozhodne stojí.

Coverphoto: Photo by Artur Tumasjan on Unsplash

Facebook komentáre