Trpezlivosť, čas. Slová, ktoré väčšine z nás naháňajú strach. Kto by chcel predsa čakať? Chceme všetko. Najlepšie hneď a teraz. Len tak, bez najmenšej námahy. A väčšinou to tak býva aj so vzťahmi. Väčšinou si v jeden večer zmyslíme, že ráno už nechceme raňajkovať sami, a tak začneme hľadať.

Doslova lovíme v tom rozbúrenom mori, ktoré je tam vonku, a hľadáme. Väčšinou však netušíme, čo presne. Skúšame zoznamky a všetko možné aj nemožné, len aby sme našli toho nášho vysneného. Toho princa, o ktorom sme snívali celý život. Potom to však príde. Buď si každá uvedomí, že na dobré sa čaká, alebo skončí vo vzťahu s niekým, s kým sa jednoducho uspokojí, lebo nikto lepší okolo nešiel.

Niekedy sa však naozaj oplatí počkať. Niekedy, keď stretneš pravého v nepravý čas.

Oplatí sa odmietať každého len preto, lebo ty máš pocit, že aj keby si mala prejsť míľovú cestu, tak na konci bude aj tak on. Vieš, taký ten vnútorný pocit, kedy premýšľaš a skúšaš, koľko chceš, ale stále sa vraciaš takisto… K nemu.

Prosím ťa, buď trpezlivá. Niekedy je to naozaj ťažké. Viem, niekedy ťa nikto nechápe a ty to proste nevieš vysvetliť, lebo láska sa jednoducho vysvetliť nedá. Nevieš opísať ten pocit, ale každá jedna tvoja bunka vie, že aj keď sa stalo milión vecí, tak ste si súdení a nakoniec skončíte spolu. Lebo žiadne iné východisko neexistuje. Aj keď jediné, čo momentálne cítiš, je chaos.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dopraj ho inej

Obrovský chaos, kde na jednej strane stojí on a na druhej všetci proti nemu. Všetky tie reči, že máš na lepšieho a môžeš mať hocikoho. A pritom nechápu, že to nie je o každom a ani o hocikom, ale o ňom.

Ty to však vieš. Vieš, že niektorí ľudia sa naozaj musia stratiť, aby sa znovu našli. Vieš, že niektoré cesty musí človek prejsť sám a až potom môže do svojho života prijať niekoho iného. Niekedy musíte dať tomu druhému čas.

Čas, aby upratal svoj vlastný bordel, a nemôžete mu pomôcť, nech by ste akokoľvek chceli. A sama viem, že je to neskutočne ťažké. Keď viete, že vás ten druhý miluje a aj ty miluješ jeho, ale na otázku „prečo?” neexistuje racionálne vysvetlenie. Prečo to nejde a prečo nie hneď?

Lebo veľké veci chcú čas.

Lebo aj keď sa dve duše nájdu, niekedy to nejde hneď. Prosím, vydrž a ver mi, že nebudeš ľutovať, lebo keď ten čas príde, budeš najšťastnejšia osoba na svete.

A potom zase nebudú chápať, ako sa to stalo. Ako sa zrazu všetko zmenilo a vy budete pripravení čeliť svetu. Ruka v ruke. Lebo tak to malo byť – a ty si to vedela.

Prosím ťa, počkaj a nikdy sa neuspokoj s niečím, čo necítiš na 100%.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre