Občas my ženy zabúdame na svoju hrdosť a ak nám je sľúbené niečo, po čom sme dlho túžili, neváhame porušovať svoju vlastné pravidlá. Občas dokonca samy sebe ubližujeme, pretože si myslíme, že je to len dočasné a čakajúc na zmenu skrývame pred sebou vlastné slzy. Nechávame sa oklamať a potom – neskôr, keď začíname tušiť, že sme oklamané boli, radšej klameme samy seba, ako by sme si mali priznať, že sme naleteli.

unsplash.com

Milé dámy, niečo si sľúbme… 

Sľúbme si, že nebudeme veriť mužovi, ktorý bude chcieť, aby sme boli jeho tajomstvom. Ani spočiatku, ani s prísľubom, že sa čoskoro veľa vecí zmení. Ani vtedy, keď jeho situácia bude doma komplikovaná a na to, aby sa k nám priznal, bude potrebovať „len“ chvíľku času. Sľúbme si, že mu ten čas dáme, ale bez nás. Sľúbme si, že samy seba presvedčíme, že nám tie mesiace či roky čakania na odtajnenie na našej lásky za tých pár spoločných nocí vôbec nestojí.

Žiadna žena si nezaslúži, aby svoju lásku musela skrývať. Aby stretnutia s jej mužom boli obmedzené na čas, keď si „tá prvá“ myslí, že je v práci. Žiadna žena si nezaslúži čakať na telefonát, pretože sa nesmie ozvať ako prvá. A už vôbec si nezaslúži, aby ju niekto skrýval. Zaslúžiš si lásku, ku ktorej sa prizná. Zaslúžiš si niekoho prítomnosť, ktorá nebude ničím podmienená a limitovaná. Zaslúžiš si lásku presne takú, akú vieš dať ty sama – takú, ktorá ti domov, lásku bez hraníc, prirodzenú a čistú.

unsplash.com

Nebuď nikoho tajomstvom… 

Zaslúžiš si stať sa ženou, o ktorej keď on bude rozprávať, bude hrdý. Nie ženou, ktorá čaká, kým definitívne pretne všetky staré putá, o ktorých hovorí, že sa pretrhli už dávno. Zaslúžiš si veriť činom, nie slovám. Zaslúžiš si byť ženou, ktorá je niekoho jasnou voľbou a nie zábavkou či rozptýlením sa po rokoch stereotypov. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Život je zaujímavý práve pre tú možnosť uskutočniť si nejaký sen

Milá žena, máš na viac… Máš všetko potrebné k tomu, aby ťa niekto miloval rovnako ako ty jeho. Neznižuj sa pre vidinu lásky k činom, ktorými ublížiš sebe a možno i „tej prvej“, ktorá žije v domnienke, že má doma niekoho, kto ju nadovšetko miluje. Neznižuj sa ku vzťahom, v ktorých nevieš, na čom si, a isté v nich je len to, že zasa raz budeš vodená za nos.

Nebuď len niekoho tajomstvom. Buď ženou, ku ktorej sa s hrdosťou prizná, pretože ťa nebude musieť pred nikým skrývať. 

Autor: Lenka B.

Coverphoto: Photo by shahin khalaji on Unsplash

Facebook komentáre