Viem, že ma veľa ľudí možno nepochopí a viem, že nie každý so mnou bude súhlasiť. Pretože názor, že o lásku sa má bojovať, je medzi nami stále veľmi rozšírený. No viete čo? Podľa mňa tí, ktorí o ňu skutočne bojovali, si až neskôr uvedomili, akú hlúposť urobili. Až spätne pochopili, koľko času stratili a ako sa zhadzovali. Dobre, možno by nezmenili úplne všetko. Možno by bojovali len chvíľu, menšiu či väčšiu. No v konečnom dôsledku by dozaista nebojovali tak dlho…

A ja som jednou z nich. Nemyslím si, že lásku si musíme vydobyť, že si ju musíme zaslúžiť prejdením dlhej a namáhavej cesty. Áno, je úplne jasné, že niekomu ukážeš svoj záujem, že mu dáš najavo, že oň stojíš. Avšak to nie je boj. O lásku by sa bojovať nemalo a vieš, prečo? 

unsplash.com

Lebo len čo o ňu začínaš bojovať, bojuješ aj sama proti sebe…

Dnes už mám v tomto jasno. Nebojujem. Ani na začiatku vzťahu, ak si chcem niekoho získať, a ani potom, keď sme si navzájom jeden druhého už získali. Pretože aj to je špecifický prípad… Ak trvám na tom, aby niekto so mnou zostal a on to už nechce, znamená to, že nerešpektujem jeho city. Jeho túžbu ísť za volaním vlastného srdca, hoci by to bolo chvíľkové pochabé pobláznenie. No aj o tom je láska, že niekoho rešpektujeme, hoci vieme, že sa popáli.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Slabosť každého muža

No už to nie je môj problém… Ak sa niekto pozerá vľavo, hoci vie, že ja sa nachádzam po jeho pravej ruke, ako ho presvedčím, aby sa priklonil k môjmu smeru? Veď ak som mu už raz dala všetko a ani to mu nestačilo, čo mu mám ešte dať? Ten, komu sa moje všetko máli, si už viac nezaslúži. A popravde, každá ďalšia sekunda v takomto vzťahu je len trápením, predlžovaním konca, ktorý už aj tak nastal.

unsplash.com

Som skôr názoru, že nikomu nechcem stáť v jeho ceste. Veď aj o tom je láska, nie? 

Chcem byť tvojou láskou. Nie prekážkou v tvojej ceste…
Chcem byť tvoju jedinou voľbou, nie ženou, ktorá ťa musí uprosiť, aby si zostal.
Chcem byť niekým, koho si vyberieš a nikdy o tom nebudeš pochybovať. Nie tou, ktorá ťa pravidelne musí presviedčať, že stojí za to, aby si s ňou zostal, hoci by si sa najradšej sústredil na iné ženy.

Nebudem ti stáť v ceste. Možno to vyzerá, že sa zvyknem vzdávať, no skutočnosti sa len ušetrím od ďalších sklamaní. Lebo ak by som to urobila, ak by som ťa chcela zastaviť, kládla by som si prekážky pod vlastné nohy. Každý boj, ktorý v láske rozpútame, zničí v prvom rade nás…

Coverphoto: Photo by Oksana Taran on Unsplash

Facebook komentáre