Nechaj ho ísť… Mala by si. Tak to bude pre Teba lepšie. Tak to bude správne, aj keď Ti to práve v tomto momente tak vôbec nepripadá. Možno si od začiatku vedela, že ten deň raz príde. Deň, keď sa z vás znova stanú úplne cudzí ľudia.

Nechať ho ísť. Nemalo by to byť také ťažké, také ochromujúce…Veď ste nikdy neboli to, čomu sa vraví jedna duša v dvoch telách. Podvedome si vedela, cítila si, že toto nie je rozprávka, ktorá sa končí známym: „A žili šťastne, až kým nepomreli.“

Nechať ho ísť by pre Teba malo byť už „easy“. Veď to bol práve on, kto v Tebe prebudil „to zlé“. To, čo si ani nevedela, že v sebe máš. Tak veľa Ťa toho naučil. Bol krutá škola, áno, ale buď za ňu vďačná. Lebo aj vďaka nemu si a už navždy budeš INÁ.

pinterest.com

Si tak veľmi iná. Rozbitá na milión mikroskopických kúskov, ktoré len tak nezlepíš. No aj napriek tomu, alebo práve preto, si konečne dospela. Konečne si žena. Momentálne bez mena, bez smerovania, prežívajúca zo dňa na deň, ale vieš čo? Nevadí. Nevadí to, aj keď to bolí. Nevadí, lebo v konečnom dôsledku je to dobrá bolesť. Presne toto Ti je treba, aj keď o tom ešte nevieš.

Práve týmto spôsobom – takto sa staneš ženou. Ženou s veľkým Ž. Budeš žena, ktorá je silná. Žena, ktorá si je vedomá svojej hodnoty a svojej sily. Budeš žena, ktorá zvládne všetky strasti života a naplno si užije radosti, ktoré prináša.

Pre toto všetko a pre ešte oveľa viac vieš, že je prirodzené, že sa vaše cesty rozišli. Kdesi hlboko vnútri samej seba vieš, že je to DOBRE. Vieš, že to tak má byť. Veď on nebol žiadny anjel v ľudskej koži. Nie, nebol ani filantrop, ako by sa mohlo na prvý, možno aj na druhý pohľad zdať. Až príliš dobre vedel, čo robí. Vedel, že Tebou manipuluje a priživuje sa na tvojej bezhraničnej, slepej láske, ktorú si mu deň čo deň servírovala spolu s kávou a chutnými raňajkami.

pinterest.com

Nechaj ho ísť. Obráť list. Presne tak, ako ho obrátil on. Neboj sa, dokážeš to! Dokážeš to, pretože v malom kútiku svojej boľavej, plačúcej duše vieš, že to nie Ty si si nezaslúžila jeho lásku. To on si nezaslúžil Tvoju lásku. V skutočnosti si nezaslúžil ani štvrtinu z toho, čo si mu dala, čo si mu obetovala. Ak by aj pre nič iné, tak preto, že si ani len neuvedomuje, čo všetko si mu dala, čo všetko si mu odovzdala.

Odovzdala si mu niečo cenné, niečo, čo si ľudia ako on nevážia. Sú tak veľmi prázdni a pokrivení, že to už nedokážu…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Môj život bez teba

Presne takto to je, aj keď to pre slzy momentálne nevidíš. Pokojne plač, krič, vrieskaj, lež tri dni v posteli a plač, alebo rozbi tú voňavku, ktorú Ti daroval na Vianoce. Rob všetko, čo sa Ti žiada, čo v tomto momente potrebuješ…

Len Ťa prosím, nechaj ho ísť. Daj mu definitívne zbohom a viac sa neotáčaj. Urob to. Pre seba. Preto, aby sa najhorší deň v Tvojom živote stal tým najlepším…

AUTOR: Petra B.

coverphoto: Photo by Shwa Hall on Unsplash

Facebook komentáre