Ten pocit, keď ti začne chýbať ten, ktorý už raz prestal…

Bol to len krátky útržok z toho všetkého, čo bolo medzi vami, ktorý sa ti vrátil. Niečo, čo sa vlastne nikdy ani nestalo a možno preto to bolo také krásne. Ty si sa zobudila zo sna a aj keď si si to nechcela priznať, po dlhej dobe bol ten sen lepší ako ten neporiadok, v ktorom práve žiješ. Možno je to len zhoda okolností, času, toho všetkého ťažkého, čo sa ti práve deje. Si oslabená a jediné, na čo sa chytáš, je to, čo ťa kedysi takou slabou urobilo.

Vieš to. Cítila si to. Ten pocit, keď ti chýba. Keď ti znova začal chýbať ten, ktorý raz už prestal. Ako je to vôbec možné? Veď si už niekde inde ako vtedy, s niekym iným…

pinterest.com

Znova sa ti tam dostal. Do hlavy, do duše. Znova si cítila tú silu, ktorá ťa ovládala, keď si na neho myslela príliš, každý deň, každou bunkou tvojho tela. No on to nikdy nevidel.

Pozeral sa, no so zatvorenými očami. Nechal ťa tam stáť bez neho. Vtedy, keď si chcela počuť, že je pri tebe. Vtedy, keď si chcela kamaráta, ktorý by ti povedal, že to všetko sa spraví a bude to dobré. Vtedy, keď bola v tvojom živote len strata. On odišiel tiež a bolo mu jedno, že trpíš. Prečo?

Veď keď máme niekoho radi… skutočne radi… Aspoň trošku. Nech sa deje čokoľvek, podporíme ho v najhoršom. Veď sa poznáme, veď boli časy, kedy ste si denne hovorili o všetkom. Veď aj jemu, keď bolo ťažko, podporila si ho. Prečo to nevrátil, prečo ti nedal kúsok tej podpory, ktorú si potrebovala? Prečo si sa dostala do situácie, v ktorej akoby si ho vôbec nezpoznávala?

Neurobil to, neurobil čo má človek, ktorý má nejaké city, urobiť…

Akoby žiadne nemal. Akoby necítil. Akoby bol chladnejší ako noc. 

A vieš, že možno aj je? Pozri sa na neho teraz trošku inak. Skús to. Nepozeraj sa na neho ako na muža, ktorý ti blúdi mysľou, ktorý ti kradne myšlienky a spomienky taktiež. Ako na muža, ktorého máš rada. Pozri sa na neho ako na človeka. Ako ho vidíš? Ako…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kto si myslíš, že si?

Človeka, ktorý ti nejak pomohol? Ktorý, aj keď to všetko nebolo jednoduché nezdupkal od problému? Na človeka, ktorý, aj keď mu bolo ublížené, neublížil tebe?

Môžeš sa na neho takto pozrieť? Môžeš povedať, že je to správny človek. Že je to muž, v tom pravom slova zmysle?

Veď ty najlepšie vieš, ako si trpela, tak pridal ti trápenia, či ti z neho ubral?

Pomohol? Prišiel? Váži si ťa ako osobu? Je k tebe do čerta úprimný, bol vôbec niekedy? 

pinterest.com

Dnes smútiš… za ním… a ani nevieš prečo, takže hádam, že za veľa nestojí. A hlavne nestojí za tvoje slzy, za tvoj smútok, za tvoje myšlienky. Vyškrtni ho zo svojho života raz a navždy. On znova nenápadne príde, no nepusti ho do vnútra. Nepusti ho tam, kde už nemá svoje miesto. Tam, kde si ho už stokrát pustila a on to stokrát zneužil a tebe na konci zostal len vankúš, do ktorého by si sa potichu vyplakala tak, aby to nikto nevidel. 

Možno si mala o ňom inú predstavu, možno si v ňom videla niečo, čo tam nikdy nebolo. Možno bol v tvojich očiach naozaj lepším, akým naozaj je. Alebo len iným. Niekým, kto ti nedokázal dať to, čo si dávala ty. Nemal toho toľko, nemal v sebe toľko lásky. Možno nechcel, možno ti nechcel nič dať, možno mu vyhovovalo, že len z teba bral. Že mal tvoju pozornosť, možno si myslí, že ju aj stále má. Možno mu je to jedno a nikdy nemyslel na teba ako ty na neho. Možno…

Prepáč, no na otázku – prečo na neho stále myslíš – nepoznám odpoveď. Neviem, čo je medzi vami dvoma také, že aj po čase sa k tebe dostane. Pod kožu… Neobviňuj sa za to, máš srdce a tomu neprikážeš, aby na niekoho už nemyslelo. Nikdy. No viem, že si raz na neho spomenieš, ako na úsek v tvojom živote, ktorý si rada, že sa stal. Pretože budeš vedieť, akého muža chceš, a akého muža naopak nechceš, mať po svojom boku

coverphoto: Photo by Pietra Schwarzler on Unsplash

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

Facebook komentáre