Bol to deň, nie ten šťastný, no je za mnou a je to už dlho, od kedy som na teba myslela. Pretože som si vtedy sľúbila jednu vec a to, že ťa vymažem zo svojich myšlienok, ktoré by mi kazili ďalšie dni, kvôli ktorým by som sa necítila dobre. Spokojne. Pretože som sa chcela cítiť dobre, chcela som sa smiať a žiť ďalej, nechcela som sa trápiť nad niečím, čo očividne za to ani nestálo.

Nad tebou…

Odišiel si bez slova, bez jediného slova alebo pohľadu. Nedokázal si sa na mňa ani pozrieť a ja som bola stratená, ako keď ti niekto z pred očí zoberie jediné svetlo, ktoré v nich máš a ty nevieš, ako ísť ďalej. Ako sa nebáť urobiť ďalší krok vpred. Ako prestať myslieť negatívne, ako nebyť zlomenou, keď skutočne si.

 

Ako si namýšľať, že tá bolesť nie je skutočná, keď je?

pinterest.com

A je v tebe. Je hlboko a nechce odísť. Ako by sa ťa držala… A čím dlhšie som nad tebou premýšľala, tým ako by rástla a silnela… A ozývala sa zrazu hlasnejšie.

Tak som jednoducho prestala. Vieš, kedysi mi niekto poradil, aby som uprednostňovala vždy seba a na to som si vtedy spomenula. Uprednostnila som seba a svoje srdce. Vymazala som ťa, išla som sa baviť, išla som do klubu sama a len tak som sedela na bare, vypila pár deci, potom som si nechala zahrať obľúbený song a tancovala som bosá.

A odvtedy som na teba nemyslela.

Odvtedy radím to isté všetkým ženám, ktoré ma počujú…

Bolo mi krásne, dostala som sa cez to všetko, čo medzi nami kedysi dávno bolo, a vieš čo? Nakoniec to ani tak nebolelo… Moje srdce prijalo to, že tu viac nie si. To, že viac neucíti tvoje objatie. To, že už ho viac nezahreješ. No je na mňa hrdé, pretože som urobila najlepšie rozhodnutie, aké som mohla, a to práve tým, že som prestala nad tebou premýšľať a presne toto moje srdce prijalo tiež.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo si nechceme priznať, že je koniec

Nechcela som, aby si sa niekedy vrátil do môjho života, nemyslela som na to a ani som nemyslela, že je to vôbec možné. Že by si prekonal hanbu za to, čo si urobil a prišiel so sklonenou hlavou. Určite si uvedomuješ, že si ma podviedol, ako len ženu podviesť ide.

pinterest.com

Spal si s inou.

Klamal si mi.

Nepovedal si prepáč.

No dnes si zistil, že to bola chyba.

A čo ja na to? 

Chcem len, aby si vedel, že si mi zlomil srdce. Už ťa viac nemilujem a nechcem byť s tebou. Naučila som sa, vážiť si seba. Vážiť si dobro a dobrých ľudí, dobrých mužov, ktorí toto nerobia. Neodchádzajú bez ospravedlnenia a nevracajú sa vtedy, keď sa konečne zbavíme bolesti v duši. Nevracajú sa, aby nám ju pripomenuli, uvedomujú si, že nám tým zase len ubližujú. A preto nie. Naozaj mi už nechýbaš.

A aj toto, by som tým všetkým ženám, chcela povedať. Nevracaj sa späť k niečomu, čo ti raz ublížilo. Nedávaj niekomu svoje srdce po tom, ako ti ho raz zapálil a nikdy neuhasil. Nerob to svojmu srdcu, ktoré za teba bije a nerob to sebe kvôli niekomu, kto si to nezaslúži a kto ťa nikdy skutočne nemiloval. Never niečomu, čo si tvoju dôveru nikdy nezískalo a hlavne nepresviedčaj samu seba, že možno sa niečo zmenilo, pretože presne tým sa dostávaš tam, kde si už raz bola a nebola si tam šťastná…

coverphoto: Photo by Axel Holen on Unsplash

Facebook komentáre