Nie, ja nie som typ dievčaťa do „takmer“ vzťahu. Nechcem vo svojom živote niekoho, kto ma bude jeden deň akože milovať a na druhý deň sa správať úplne inak. Nechcem niekoho, kto sa bude tváriť, ako je všetko super, a potom zrazu cúvne, lebo sa zľakne, že to začína byť príliš vážne. Nechcem niekoho, kto nedá zo seba všetko len preto, že si nebude istý.

Som dievča, ktoré si nezískaš ľahko. Budeš musieť vynaložiť nejakú námahu. Nikdy nerobím veci na polovicu. U mňa žiadne „takmer“ neexistuje. „Takmer“ mi nikdy nestačí. Buď všetko, alebo radšej nič.

pinterest.com

U mňa nepochodíš s výhovorkami… 

Ranná správa sa neráta ako snaha a nechcem sa zmieriť s tým, že pravá láska už dávno neexistuje.
Možno neexistuje pre ľudí, ktorí sa uspokoja s niečím, čo je „takmer“… Pre ľudí, ktorí nevedia, ako vyzerá pravá láska a aký je to úžasný pocit milovať „úplne“.

Ja dávam zo seba vždy maximum, lebo inak to neviem, a práve preto si zaslúžim viac ako „takmer“ chlapa. Chlapa, ktorý sa bojí priznať si vlastné city, ktorý ešte nie je pripravený a ktorý sa bojí niečo vôbec cítiť. Nechcem chlapa, ktorý nie je schopný povedať ľuďom okolo seba, čo preňho naozaj znamenajú.

Keď chceš byť so mnou, pochop, že budeme patriť k sebe. Nebudem len jedna z tvojich možností.

Nehovorím, že to so mnou bude ľahké, ale úprimne…

To, čo dostaneš ľahko, ťa aj tak nikdy neuspokojí. Budem sa ťa snažiť inšpirovať a občas naťahovať. Občas ťa na chvíľu nechám samého, aby sme neboli pre seba samozrejmosťou, aby sme sa nikdy neprestali hľadať a chcieť.

Chcem tvoj čas. Vezmi ma na bláznivé výlety. Poďme tancovať – hocikedy, hocikde… Len my dvaja. Chcem, aby si mi dával najavo, že som pre teba špeciálna, že to naozaj myslíš vážne. Nepotrebujem, aby si mi každú chvíľu hovoril, ako veľmi ma miluješ… Ja to chcem cítiť.

pinterest.com

Nestačí mi vedieť, že niekde tam hlboko ma máš asi rád. To, že mi jeden deň povieš, že ma miluješ, a na druhý deň práve „nemáš náladu“, toto presne znamená, že ma „takmer“ chceš… Ale nie úplne… A toto mi nestačí.

Nechcem tvoje výhovorky, že tvoj život je teraz hore nohami, že máš ťažké obdobie a že mi práve nedokážeš dať toľko, koľko si zaslúžim. Ani ja sa nebudem vyhovárať, že si na mňa príliš komplikovaný alebo málo úprimný, alebo že ma desíš tým, ako veľmi ma máš rád.

Nebudem, lebo keď ti dávam šancu, to znamená, že ja som si istá.

Ak pre teba nie som dosť dôležitá na to, aby si mi dal zo seba všetko, tak už to ani neskúšaj. Už mi neskúšaj napísať raz za čas, ako ti chýbam alebo ako to s nikým nejde ani nič podobné.

Ja som totiž dievča, ktoré ti dokáže zmeniť život (ak mi to dovolíš). Budem ťa chcieť urobiť lepším človekom. Nikdy o teba neprestanem bojovať a budem ťa milovať aj zajtra. Nielen dnes. Budem milovať aj tú časť teba, ktorú sám neznášaš. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dúfam, že raz v inom živote skončíme spolu...

To, že budeš so mnou, nebude znamenať koniec tvojej slobody…

Práve naopak. Budeme môcť byť slobodní aj spolu.
Som tiež dievča, ktoré ťa možno občas naštve do nepríčetnosti, len aby som ťa skúšala. Nikdy ti však nedovolím mrhať tvojím talentom. Budem ťa vždy podporovať v tom, čo robíš a v čom si dobrý. 

Nikdy nebudem chcieť nudný, stereotypný život bez vášne a vzrušenia. NIKDY sa neuspokojím s niekým, pre koho nebudem prvá. S niekým, kto je príliš stratený na to, aby pochopil, že som dievča, ktoré ťa donúti ŽIŤ život a nielen prežívať.

Dievča, ktoré ťa donúti zobrať si od života najviac, ako sa len dá. Dievča, ktoré je príliš vášnivé a úprimné na to, aby bolo s niečím „takmer“ spokojné.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre