Nedovoľ mu zlomiť ti srdce. Nedovoľ mu s tebou zametať ako s handrou. Ak mu to dovolíš raz, ukážeš mu, že to môže robiť stále. Viem, ľahko sa to hovorí…
Povedala som si to aj ja, po svojej prvej a niekoľko ročnej „láske“ a prvom rozchode. Povedala som si, že už nikdy nedovolím, aby mi niekto ubližoval tak, ako to vedel ON.

Hovorím si, že väčšieho hajzla ako bol on, už aj tak nemôžem spoznať. Keď som po x rokoch nabrala konečne silu a odvahu odísť, myslela som, že ma tam hore niekto vypočul. 

pinterest.com

Vždy som si priala, aby nastal môj deň D…

Deň, kedy mi zase ublíži a bude to posledná kvapka z môjho pretečeného pohára, ktorý už aj tak dávno pretiekol, no ja som predtým zatvárala oči.  Odišla som. Ostala som sama a čakala som na toho pravého. 

„Neboj, príde vtedy, keď to budeš najmenej čakať. Možno to bude niekto, kto sa ti na prvýkrát nebude vôbec páčiť, ale zamiluješ sa do jeho povahy.“ Hovorili mi kamarátky. V každom mužovi, ktorý o mňa prejavil nejaký záujem, som videla môjho budúceho manžela a otca mojich detí. 

No… A zrazu to prišlo… 

Spoznala som ho. Úplne nečakane. Neuveríte, dokonca sa mi vôbec nepáčil. Zavolal ma na rande, no odmietla som ho so slovami: „Prepáč, ale nie si môj typ“. Lenže potom, keď som si nechala uležať v hlave náš rozhovor, v tom momente som sa doňho zamilovala. 

Zamilovala som sa do jeho duše. Zrazu ma jeho výzor absolútne nezaujímal, dokonca sa mi začal páčiť. Vraj chce dlhodobý vzťah – najlepšie navždy a túži po deťoch a veľkej rodine. Ach áno, je to on. Môj vysnívaný. Krátko po tom, ako sme sa spoznali, sme sa dali dokopy. Boli sme ukážkový pár, predstavil ma celej jeho rodine a kamarátom. Cítila som sa milovaná ako ešte nikdy. 

Bolo to až príliš krásne na to, aby to bola pravda… 

Môj život sa otočil hore nohami behom jedného dňa. Ublížil mi. Zničil ma. Zase som dovolila, aby sa muž stal mojím stredom vesmíru. Mojou prioritou. Urobila som tú istú chybu, už druhýkrát. 

pinterest.com

Hnevám sa. Hnevám sa naňho, ale v prvom rade sama na seba. Hnevám sa preto, že som zas dovolila nejakému chlapovi, aby som týždeň nevystrčila nos z domu. Nešla som do školy ani do práce. Nedokázala som robiť normálne veci, ako napríklad jesť, osprchovať sa alebo byť v spoločnosti ľudí. Tým, že sa mi to stalo už druhýkrát, som to brala oveľa ťažšie ako prvýkrát. 

Nastali dni plné plaču a beznádeje… 

Nechápala som, kde som urobila chybu, prečo sa mi to stále deje? Upadla som do depresie. Moja psychika bola na tom tak zle, že sa to začalo odrážať na mojom zdraví. A vtedy som si povedala dosť! A som z toho vonku. 

A viete čo? Uvedomila som si, že všetko, čo sa deje, sa deje z nejakého dôvodu. Síce ten dôvod možno ešte sami nepoznáme, no po čase, budeme vidieť veci úplne inak. Ženy, nikdy neurobte tú istú chybu ako ja. A už vôbec nie toľkokrát ako ja.  

Nikdy nedávajte muža na prvé miesto. Majte na pamäti, že milovať máte v prvom rade seba. Možno to vyznie sebecky, ja som kedysi brala reči tohto typu na ľahkú váhu, ale naozaj na tom niečo je. 

Buďte sebecké a milujte sa! 

Milujte život! Je krátky, preto si užívaj každý deň, ako keby bol ten posledný. Svet sa netočí len okolo chlapov. Máš rodinu, priateľov, vždy sa nájde aspoň jeden človek, ktorý stojí pri tebe, keď ti je najhoršie. A pamätaj, ak máš momentálne zlé obdobie, prejde to… Časom. Je to len obdobie. 

Autor: Dominika G.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď ho nemiluješ...

Coverphoto: Photo by Mike Marrah on Unsplash

Facebook komentáre