Nehovor mi, že toto je láska. Pretože ja sa s takou predstavou stotožniť nechcem. Boli mesiace, kedy som chcela. Naozaj som chcela uveriť, že ma miluješ. Dokonca som tomu na pár chvíľ aj uverila. Lenže nedá sa klamať samu seba. Ani ak ide o lásku, ktorá ti však každý deň ukazuje jej slabé miesta, trhliny a faloš. Dnes sa už s touto predstavou stotožniť nieže nechcem. Dnes už túto myšlienku ani len nedokážem prijať… Lebo čas strávený s tebou mi otvoril oči natoľko, že veriť slovám milujem ťa vychádzajúcim z tvojich úst je jednoducho nemožné.

Ich pravdivosť totiž popiera minulosť. Každé jedno sklamanie, na ktoré síce dnes už nespomínam, ale zabudnúť sa na ne nedá. Zostali vo mne uložené nie v podobe spomienok a konkrétnych obrazov. Ale v podobe pocitov. A tie sú k tebe zrazu tak naviazané, že ich neviem vyhnať preč. Pocity, ktoré nám niekto dá, sa s dotyčnou osobou spoja, či to chceme alebo nie…

unsplash.com

Nie, nemám veľké očakávania…

Ani nechcem lásku tak sladkú, akú ju nachádzame v rozprávkach. Chcem len niečo, o čom nemusím pochybovať. Lásku, ktorú neovplyvňujú okolnosti, čo sa jej vonkoncom netýkajú. Lásku, čo bude vychádzať zo srdca, nie z rozumu a nebude pre nikoho predstavovať krátenie si dlhých chvíľ. Lásku, čo vo svojej podstate nie je pre niekoho len úkrytom pred samotou. 

Nechcem už veriť, že toto je láska. Že viac mi už dať nedokážeš. Pretože každý z nás vie milovať, a hoci sme všetci iní, milujeme v podstate rovnako. Otázne však je, či sa na to práve dotyčný cíti. Či stretol niekoho, kto ho oslovil natoľko, aby odhodil svoje ego, či si uvedomuje, koľko zodpovednosti láska do našich životov prináša… Otázne je, či v danej chvíli milovať dokáže so všetkým, čo k láske patrí.

unsplash.com

Toto je len záujem, ktorý mi vieš dať…

Občas, samozrejme… Ale láska, tá sa nemení dňami. Nie je v utorok silnejšia, v piatok slabšia a v nedeľu žiadna, aby v pondelok znovu bola aspoň nejaká. Ak by to bola láska, cítila by som jej prejavy od teba stále. Nielen vtedy, ak máš práve čas a náladu. Toto je občasná náklonnosť podmienená mnohými faktormi. Toto je maximum, čo mi vieš dať, a som si istá, že inej žene – tej pravej pre teba, by si vedel poskytnúť to, čo mne len sľubuješ. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Je čas ísť...

A tak mi z toho vyplýva len jediné. Že nemá zmysel pokračovať v niečom, čo pre oboch predstavuje trápenie. V niečom, čo nemá budúcnosť, pretože už samotná prítomnosť je príliš krehká a nezmyselná. Najťažšie zo všetkého je včas si priznať, že nemá zmysel zachraňovať lásku, ktorej ten zmysel chýba. 

Raz zažijeme lásku. Obaja. No smutné je, že každý s niekým iným…

Coverphoto: Photo by Helen Ngoc N. on Unsplash

Facebook komentáre