Ženy sú z Venuše a muži z Marsu… Či ako sa to hovorí? Priznám sa, niekedy som mala pocit, že chlapi sú z nejakej čudnej planéty a nerozumie im nikto na tomto svete. Občas som premýšľala, či náhodou chlapi netrpia schizofréniou.
Veď nie je možné, že nás celú noc ľúbia, a keď príde ráno, akoby to všetko nič neznamenalo.

Snažila som sa pochopiť tento boj medzi mužom a ženou. Často sa mi to zdalo nepochopiteľné. Muž a žena by sa predsa mali dopĺňať. On by jej mal dávať istotu a ona by mala byť tou, ktorá nikdy nenechá vyhasnúť ten oheň medzi nimi.

pinterest.com

Mali by byť rovnocennými partnermi…

Prečo je to v dnešnej dobe úplne postavené na hlavu? Časom a príbehmi, ktoré som videla okolo seba a ktoré som sama prežívala, som však pochopila jednu vec. Či je to muž, alebo žena, dá nám vždy len toľko, koľko mu dovolíme.

Každý jeden z nás hľadá chybu v tom druhom. Ja som nikdy nechápala, prečo chlapi okolo mňa nechcú lásku. Prečo nechcú vzťah a prečo sa boja niečo budovať? Možno to bolo jednoducho len preto, že som to podvedome nechcela ani ja sama. Možno som si myslela, že to chcem, lebo je to niečo, čo od nás vyžaduje spoločnosť. Možno som vyžarovala niečo úplne iné. Moje bláznivé ja, môj bláznivý život a fakt, že ma nikto nezaujal natoľko, aby som ho brala vážne.

V podstate mi daný chlap dal vždy toľko, koľko som mu dovolila… A toľko isto mi aj vzal. VŽDY to bolo iba moje rozhodnutie, aj keď vo chvíľach opušťáku som obviňovala každého naokolo.

Takisto je to aj s chlapmi…

Obviňujú ženy, že sa okolo nich iba točia, a keď dostanú, čo chcú, jednoducho sa poberú ďalej. Ani jeden z nich sa však nepozrie na seba a nespýta sa sám seba, prečo si musí ženy získavať drahými darčekmi, večerami alebo „láskou“ na jednu noc v najdrahšom hoteli v meste? Prečo chlapi takýmto správaním ponižujú seba? Prečo sa tak veľmi podceňujú? Odpoveď na túto otázku nepoznám ani ja sama.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ten, kto sa ma nebojí spoznať

Viem však, že žena, ktorá tak veľmi túži po láske, niekedy v honbe za ňou spraví veľmi veľa chýb. Žena, každá jedna z nás, verí, že chlap sa kvôli nej zmení. Veríme, že práve naša láska zmení aj chlapa, pred ktorým nás každý varoval. Veríme, že láska dokáže zázraky.

pinterest.com

Ona to naozaj dokáže, ale zázraky sa nedejú vždy…

Obviňujeme chlapov a pritom si za to zlomené srdce často môžeme samy.
Keby sme im to nedovolili, srdce by nám nezlomili. Keby sme im nedali šancu, nikdy by sa z nás nestala iba hračka na jednu noc. Keby sme nebrali telefón a neskočili hneď po prvej správe uprostred noci, nemuseli by sme riešiť priateľstvá s výhodami.

Ruku na srdce, ženy… Keď sa naozaj úprimne zamyslíte, tak aj vy si musíte priznať, že v mojich slovách je trošku pravdy. Viem, že nie je ľahké vidieť jasne, keď sme zaľúbené až po uši a keď sa po prvom rande vidíme v bielom. Aj to sme my ženy.

Často však počúvam, ako sa každý ľutuje a v dnešnej dobe naozaj málokto nájde chybu v sebe, lebo skoro nikto ju tam nehľadá.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre