Z knihy Úlomky Ženy 2 . . .

Rozlíšiť skutočnú lásku a zamilovanosť či príťažlivosť je občas naozaj ťažké. Niekedy sa jeden zo vzťahu z ničoho nič odstrihne. Nepodá vysvetlenie, keď aj, tak len nejaké zmätené slová, ktoré nedávajú hlbší význam. A zmizne. Doslova. Odíde, nereaguje na zmeškané hovory, neodpovedá na správy. Nechce sa rozprávať, nechce sa stretnúť.

No a tomu druhému sa zrúti svet. Svet, ktorý spoločne budovali. Svet, v ktorom chcel zostarnúť. Svet v ktorom sa držali za ruky a spoločne čelili problémom. Svet, v ktorom večer spolu zaspávali a ráno sa zobúdzali jeden vedľa druhého. Svet, v ktorom si po svojom boku nevedel predstaviť nikoho iného, pretože TEJ osobe, s ktorou bol, dal kúsok seba. Kúsok, ktorý už nikdy nedostane späť.

Čo sa vlastne stalo?

Touto otázkou sa môžeme trápiť donekonečna, no väčšinou sa nedozvieme odpoveď.

Pravdou však je, že človek, ktorý miluje, neodchádza. Človek, ktorý miluje bojuje za toho druhého hlava nehlava. Nedokáže si bez neho predstaviť život a už vôbec si nedokáže predstaviť odísť. Preč. Niekam. Hocikam inam. A ak sa aj niečo pokazí, určite to nedokáže hodiť za hlavu len tak, s prázdnymi slovami “chcem byť sám, je koniec” a odkráčať, akoby sa nič nestalo.

pinterest.com

Drahá, nemiloval ťa. Možno len nechcel byť sám. Možno si mu hlavu poblúznila peknými očami, alebo krásnou postavou, či milým úsmevom, no nebola to láska. Možno ťa potreboval po svojom boku, aby si mu zdvihla EGO. Možno si ho vedela rozosmiať, no nevážil si to. Možno len potreboval zaplniť momentálnu prázdnotu, do ktorej ho jeho život uvrhol. Potreboval rozptýlenie.

Možno ti o sebe dokonca porozprával, aké má zlomené srdce a je lámaný životom… a tebe dal pocit, že práve ty budeš tá, čo ho zachráni. Že ty budeš jeho jedinou hviezdou… No nevidel ťa. Cez to všetko nevidel teba, ale seba a to, ako mu tvoja prítomnosť vyhovuje. Nemiloval teba. Miloval to, že ho miluješ.

A možno si to niekde v kútiku duše vedela. Tušila si to, cítila si to. Občas to bolo len malé pichnutie pri srdci, no občas to bol balvan na hrudi. Ale ty si to ignorovala, pretože si sa zamilovala. No a na tom, že niečo nemáme úplne v rukách a poletuje si to okolo nás ako “lastovička”, ktorá môže kedykoľvek odletieť navždy, je niečo lákavé. Na tých, ktorých nemôžeme mať, je niečo magické. Na tých, ktorí nás držia v miernej neistote, je niečo príťažlivé. A my to chceme stále viac a viac. Je to ako závislosť na hre, kde sa dostaneš stále do vyššieho levelu a to ťa dopuje adrenalínom. Je to intenzívne a silné, no a ty? Ty si tú žiadostivosť a túžbu zamieňaš s láskou..

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo sa stále staráme do životov iných?

A ignoruješ…

že musíš čakať na odpoveď na správu niekedy aj celý deň.

že ti nedvíha telefón.

že pokukuje po iných ženách, že s nimi flirtuje.

že ti hovorí, že by si sa mohla viac líčiť.

že by ste spolu nemali tráviť toľko času, pretože to nie je “dobré”.

že sa ti ozýva prevažne vtedy, keď nemá iný program.

že väčšinu času strávite v posteli.

že nepočúva, čo mu hovoríš.

že ho nezaujímajú tvoje sny a to, čo by si chcela…

A toho ŽE, sa tam nájde ešte mnoho.

pinterest.com

Lenže láska nie je hra “Kto z koho”. Láska ťa nemá nútiť žobroniť o niečiu pozornosť. Nemá ti spôsobovať slzy a chaos v srdci. Láska nemá veci komplikovať, ale vyjasniť ich. Láska ťa má robiť šťastnou…

Možno si stále nahováraš, že bude lepšie, klameš sa, že sa zmení, alebo dokonca, že sa UŽ mení. Lebo urobil pár pekných gest, z ktorých sa ti rozžiarili oči. Lenže len na chvíľu, lebo o pár dní ste boli v starých šľapajách.

Je to na tebe. Nikto ti nemôže hovoriť čo máš a čo nemáš urobiť. No ver mi, ak ti nie je dostatočným výstražným znamením to občasné pichnutie pri srdci – čo sa ťa snaží nakopnúť tvoja intuícia- tak sa na váš vzťah skús pozrieť aspoň na chvíľu realisticky, pretože nechcem, aby si bola tou, ktorá sa raz prebudí uprostred noci v chladnej posteli sama a bez vysvetlenia . . . Pretože to ti z duše vytrhne kúsok, ktorý potom budeš hľadať veľmi dlho…

coverphoto: www.pexels.com

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

Facebook komentáre