Nikdy som nechcela po svojom boku niekoho, kto bude mať na bruchu obrovský pekáč buchiet alebo modela, čo predvádza spodnú bielizeň od Calvina Kleina. Vždy som chcela takého, ktorý ma bude vedieť rozosmiať aj vtedy, keď sa mi bude chcieť plakať. Takého, ktorý síce zistí, že je to so mnou ťažké, ale vie, že bezo mňa by mu bolo ešte ťažšie. Keď budem kašľať, kúpi mi hašlerky, a keď ma bude chcieť potešiť – len tak, z dobrej nálady – prinesie mi Kinderko.

Takého, pri ktorom sa budem cítiť sebavedomo, sexi a sama sebou aj strapatá, nenamaľovaná ráno v posteli, oblečená v jeho starom tričku. Budem sa tak cítiť, pretože z neho na kilometre bude vidno, že je šťastný, že je práve so mnou.

unsplash.com

A ty si prišiel…

Ty, čo si ma hneď odhadol správne a vedel si, že keď ma chceš, musíš sa, chlapče, fakt posnažiť. Že ja som pre niekoho, kto má rád výzvy a nie lacné trofeje.

Myslíš, že keby som vždy… Chodila na všetky naše rande načas, keby som vždy bola buď dokonale namaľovaná, alebo úplne strapatá, keby som išla k tebe domov hneď v prvý večer, keby som ťa občas neposlala s jedovatými rečami a vražedným pohľadom do horúcich pekiel, keby som vždy s tebou súhlasila, keby som nebola sarkastická, keby som ti nevyjedala hranolky, keby som ti neprepínala futbal, keby som ti nekradla paplón, keby som ti odpisovala v momente, ako mi napíšeš, keby som sa občas bez teba poriadne neopila, keby som na teba niekedy trošku nežiarlila, tak bol by si so mnou aj tak šťastný?

Podľa mňa by to bola pekná nuda. A ty to veľmi dobre vieš, a preto aj keď sa na mňa nahneváš, tak sa mi vždy ozveš, lebo ma zbožňuješ. 🙂

Obaja sme už na začiatku vedeli, že sme si predtým, ty aj ja, prešli svojimi sklamaniami…

Vedeli sme, že začať veriť niekomu novému, keď ťa zopár ľudí predtým poriadne sklamalo, je asi také ľahké ako skákať cez švihadlo na priamom slnku niekde na skalách v Tatrách, počas opice z chľastačky.

Ty si ma videl v tom čase, keď ja sama som si pripadala neviditeľná.

Si ten, komu nevadí, že som schopná zjesť aj päť Horaliek po sebe a ja som tá, ktorá ťa povzbudzuje na tvojich zápasoch. Ty si ten, ktorý so mnou je ochotný pozerať „Jak vytrhnout velrybě stoličku“ a ja s tebou obdivujem v elektrodomoch nové tablety a notebooky. Ty si ma zobral na koncert IMT Smile a ja som s tebou šla na Slovan.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dnes už viem, kto som...

Viem, že máme vzťah á la Dampsey a Makepeacová – že si v podstate tak lezieme na nervy, že sa až milujeme. Obaja nevieme žiť bez sarkazmu, irónie, podpichovania či dvojzmyslov. Sme rovnako šialení blázni a najviac zo všetkých vecí sa spolu smejeme. Veľa. Vraví sa, že protiklady sa priťahujú. Možno. Ale ty si mi vo veľa veciach podobný. A tak sa mi to páči. Dúfam, že aj tebe.

unsplash.com

Ty vieš, aká som…

Že sa rada hrám so slovíčkami. A teda veta, ktorou som si ťa získala, nebola, že sa mi páčiš, ale že si pre mňa ako kúsok Marlenky po týždni bez sladkostí. Milujem na tebe, ako hľadáš pozitíva v negatívach a ako vždy vidíš pohár poloplný a nie poloprázdny.

Nemyslím si, že je dôležitý počet týždňov, mesiacov či rokov, koľko sú dvaja spolu. Myslím, že dôležitejšie je to, koľko tí dvaja mali počas toho času objatí, bozkov, prechádzok po meste, príjemných zaspávaní a zobúdzaní sa po boku toho druhého, spoločných záchvatov smiechu, spoločného varenia, koľko si toho povedali do očí a nielen napísali do správ cez messenger, koľko problémov a prekážok tí dvaja spolu prekonali a nerozdelilo ich to.

Tiež si myslím, že vzťah treba dochucovať…

Ako to rizoto, ktoré ti s láskou varím. Musíš sa o vzťah starať ako o tú orchideu, čo sme si spolu kúpili na Flóre. Čo dávaš, to dostávaš. Keď dáva len jeden, nedá sa to. Nejde to celé utiahnuť, keď jeden sa snaží a druhý len berie. A za to ti ďakujem. Že ty máš na toto rovnaký názor.

Ďakujem ti, že si ma vážiš, aj keď sa niekedy správam ako prototyp ženy. Ďakujem, že si si vybral práve mňa a že si to ešte neoľutoval a toleruješ moje nálady, ktoré sú niekedy viac premenlivé ako predpovede počasia.

Coverphoto: pexels.com

Ak sa vám článok autorky páčil, viac nájdete na jej blogu Mini Svet

Facebook komentáre