Nemusíš byť dokonalá… Perfektná, ukážková a ako z katalógu ráno po zobudení aj večer po práci. To naozaj nie je to, čo my muži hľadáme. Často vidím, ako sa dievčatá a ženy rôzneho veku štylizujú do póz, ktoré sú pre ne neprirodzené, no veria, že tým niekoho upútajú, očaria… No rád by som nám všetkým (nielen ženám, ale dnes je to primárne pre ne) povedal jedno – vždy sa snaž očariť tým, aká naozaj si. Nie tým, ako by ťa chceli vidieť iní, alebo aká by si chcela byť ty sama…

Toto kúzlo totiž bude naozaj iba kúzlom. Niečím, čomu nik v skutočnosti neuverí, efekt bude iba krátkodobý a večne bude balansovať na hranici ilúzie a niečoho nadpozemského. Možno to na niekoho zapôsobí spôsobom, aký ti vyhovuje a ktorý ti prinesie to, čo očakávaš, ale po čase sa tá radosť rozplynie a premení sa na ľútosť. V priebehu niekoľkých hodín splatíš smútkom všetky tie pekné dni, ktoré si vďaka klamu s niekým prežila.

pinterest.com

V slabšej chvíli budeš potrebovať byť sama sebou a vtedy sa ľahko môže stať, že ten, kto ťa miluje len dokonalú, ťa odrazu nespozná. A k osobe, ktorá bude pred ním stáť, nebude cítiť nič. Nič z toho, čo predtým, pretože všetko to bolo postavené na falošných základoch. A tie, keď sa jedného dňa rozsypú, stiahnu so sebou všetko, čo predtým podopierali.

Nesnaž sa byť dokonalou… 

Energia, ktorú do tejto snahy vložíš, sa ti nikdy nevráti. Staň sa spokojným človekom. Buď čestná. Buď odvážna a spravodlivá. Správaj sa k druhým tak, aby si nikdy nemala výčitky, že si mohla urobiť viac alebo menej. Nájdi v sebe rozvahu a vyrovnanie. No nikdy nebojuj sama proti sebe. Nikdy sa nesnaž byť inou.

Prijmi svoje chyby – tie, ktorých už vieš, a ver, že časom nájdeš aj ďalšie. Ale to je v poriadku. V tom najlepšom poriadku. Čím viac budeš žiariť aj so svojimi nedokonalosťami, tým viac upútaš tých správnych ľudí. Správnych pre teba. Takých, ktorí ťa aj napriek všetkému budú vnímať v tom najlepšom svetle, pretože nájdu krásu i tam, kde ju ty nevidíš.

pinterest.com

Nemusíš byť dokonalá. Ak by si takou bola, bola by si jediná na celom svete, a tak by sa ťa všetci muži báli. Nemusíš vždy zvládnuť všetko. Je prirodzené, že občas zlyháme, spadneme alebo prehráme. Občas musíme tým najbližším ukázať svoje slabosti, aby sa ubezpečili v tom, akí sú v našom živote potrební, pretože práve túžba a nenahraditeľnosť stmeľuje vzťahy. Nemusíš byť krásna každú sekundu dňa. Nik z nás nie je nonstop krásny. Práve vďaka týmto chvíľam uvidíš, kto ťa miluje preto, aká v skutočnosti si…

Vieš, dokonalosť vyžadujú iba ľudia, ktorí nie sú spokojní sami so sebou…

Preto chcú od druhých, aby dokonalými boli – nech sa vyrovná ten obrovský rozdiel medzi nimi a tým „ostatným svetom.“ Najviac bažia po dokonalosti tí, čo sa nedokážu zmieriť s vlastnými chybami.

A takých – musíš uznať – ty vo svojom živote nechceš. Nikdy nikomu nedovoľ, aby ťa menil. A tiež sa nikdy kvôli nikomu nechci meniť. Dovoľ iným, aby sa zamilovali do tvojej nedokonalosti. Vtedy získaš ľudí, ktorí to s tebou potiahnu poriadne dlho…

Coverphoto: Photo by Davids Kokainis on Unsplash

Facebook komentáre