Pamätám sa na ten deň, akoby sa to stalo včera. Na ten tak vzdialený deň, kedy si sa do mňa zamiloval. Bola som uchvátená tvojimi slovami. Urobil si zo mňa kráľovnú a ja som ti to všetko uverila. Písal si mi, ako ma miluješ a čo všetko pre teba znamenám, vraj som bola zmyslom tvojho života. Hľadal si každú príležitosť, aby si sa so mnou mohol stretnúť. Písali sme si celé dni a napokon… Zamilovala som sa do teba. Nechcela som to, ale stalo sa. Áno, priznávam, bola som šťastná.

Povedala by som, že to boli najkrajšie mesiace v mojom živote. Zbožňovala som náš svet, v ktorom si bol len ty a ja. Moja prvá láska. Keď som bola presvedčená o tom, že ťa milujem rovnako, ako si spočiatku tvrdil, že miluješ ty mňa – Bum.

Už si mi nepísal zamilované správy o tretej ráno, už si mi nepísal takmer vôbec a ak možno, tak len zo zvyku. Už si ma nezahŕňal svojou pozornosťou, už ti ani nevadilo, ak som musela odložiť naše stretnutie. Aj ty si sa chcel vtedy venovať škole, ktorú si neznášal, ale tentokrát ti bola prednejšia. Z jedného dňa na druhý som nedostávala tvoje smsky, ktoré si mi písal každý jeden deň. Už si to nebol ty. Alebo aspoň si nebol tým človekom na začiatku.

weheartit.com

A v jeden sobotný večer si to ukončil. Myslela som si, že si to rozmyslíš, ale prešli mesiace a od teba som nedostala jedinú správu. Pamätám sa, ako strašne to bolelo, ako veľmi som plakala a ako som nebola schopná ničoho. Celý čas si sa bál, že ma stratíš a nakoniec som ja stratila teba. Posielala som ti zúfalé správy, na ktoré si odpovedal stroho, bez emócií. Dostávala som sa z toho všetkého veľmi ťažko a párkrát som to chcela vzdať. Ničomu som nerozumela, nechápala som, prečo zrazu ku mne nič necítiš. Nedokázala som tomu uveriť…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tí, ktorí po sebe zanechajú spúšť

Až po štyroch dlhých mesiacoch som si uvedomila, že my dvaja k sebe nepatríme. Až teraz som si plne uvedomila, že naše duše nemajú byť spolu, že moje srdce nebolo stvorené pre teba. Som presvedčená o tom, že niekde v dave je osoba, ktorá ma raz bude milovať úprimne a zo srdca. Až teraz viem, že sme sa stretli len preto, pretože si ma mal niečo naučiť.

A ja ti aj napriek bolesti, čo ma trápila, ostávam vďačná. Dočasní ľudia dávajú doživotné lekcie.

Dnes som po prvýkrát rada, že som ťa spoznala. Konečne mám pocit, že je moje srdce scelené. Ty kráčaš svojou cestou a ja zase tou svojou…

Autor: Gabriela M.

Coverphoto: Photo by Benjamin Voros on Unsplash

Facebook komentáre