Verím v to, že to dosiahnem. V to, že to dokážem, v to, že sa to dá… Ako často každá viete, kde sa chcete dostať a ako to pôjde, ale namiesto toho iba hľadáte nezmyselné skratky? Všetko je presne tak, ako to vyzerá. Je to jednoduchšie, ako sa zdá. Chceš ho? Vstaň, umy si celú tvár a konečne sa zbav tých nánosov sĺz! Si silná. Vytrvalá. Si úspešná. Krásna. Dokonalá.

Rozumieš? Si dokonalá. Tak sa tak aj správaj, prosím. Neprispôsobuj svoje konanie tomu, čo prežívaš. Nepodmaňuj sa mu. Nepodmaňuj sa mu, len aby videl, ako kvôli nemu trpíš a kam ťa zahnal. Nekŕm mu ego tým, čo robíš. Tým, ako sa trápiš. Si príliš mladá na to, aby si takto chradla. Aby si upadala.

pinterest.com

Si múdra…

Nepodmaňuj sa mu. Nepodmaňuj sa mu, tomu pocitu, ktorý ťa ťaží na hrudi už zopár mrazivých mesiacov, ba možno i rokov a zopár ešte dozaista aj bude, ak to nezmeníš. Ak SA TY nezmeníš. Ak konečne nezačneš riešiť veci, do ktorých si sa chtiac-nechtiac dostala. Nepodmaňuj sa mu!

Mysli na to. Mysli na to, na čo len chceš. Chceš ísť preč? Odísť? No jednoducho sa už viac neukázať? Si si istá, že je to naozaj to, čo ťa urobí šťastnou? Je to ozaj to, čo mu chceš ukázať? Ozaj mu chceš dokázať, že tie dva roky s tebou bola len trpká strata času? Že urobil dobre, keď ťa opustil? Chceš mu ukázať, s akou troskou premrhal vyše sedemsto dní? Chceš ho len tak nechať ísť? Alebo ho chceš naspäť…

Premysli si to. Premysli si, prosím, čo chceš svojím konaním dosiahnuť. Premysli si, kam sa chceš dostať a čo poslať do sveta. Nezaujímaj sa o to, čo si o tebe pomyslia, no konaj tak, aby si nič nemusela ľutovať. Aby si na Ibize nekŕmila vankúš svojimi slanými slzami a robila vzduch ešte viac dusným a neznesiteľným. Rozmysli si, či ozaj chceš takto surovo zničiť seba a svoje VLASTNÉ zdravie. 

Rozmysli si, či to je naozaj to, čo chceš.

Rozmysli si, či chceš nonstop zaspávať s pocitom, že si našiel inú a teraz s ňou kdesi v diaľke čaká dvojičky. Rozmysli si, či ti tvoje unáhlené konanie a až príliš nechutná ctižiadostivosť nepriniesla ešte väčší zmätok v duši a skalu na srdci. Nebolo by ľahšie proste len zabudnúť? Čo ak tam niekde na teba ešte stále čaká? Čo ak si praje, aby ste to spolu skúsili opäť, no bojí sa čo i len s malou dušičkou prísť? Zblázniš sa len preto, že si až príliš hrdá?

Ak to takto cítiš, okej. Je to okej, ak konáš v harmónii sama so sebou, no pamätaj si jedno, ANI TVOJA HRDOSŤ NIE JE TO, PREČO BY SA TI MALA KÚSOK PO KÚSKU ROZPADAŤ DUŠA A CHRADNÚŤ TELO.

pinterest.com

Nestojí Ti za to. Nič a hlavne nikto ti nestojí za to, aby si im musela niečo vysvetľovať. Nič nestojí za to, aby si nepatrne strácala samu seba a napokon ťa stratila aj celá tvoja rodina. Nebuď sebcom. Mysli aj na nich, veď prečo asi chceli dcéru? Aby si ich takto trápila? Prečo sa tak tešili, keď si konečne prišla na svet? Nechceli ťa len na pár rokov… Mala si byť záväzkom, ktorý si vybrali naveky.

Žena, spamätaj sa!

Ty nie si troska! Tvoj život sa naozaj nekončí len preto, že ťa nechce už viac ani vidieť, aj keď si to dozaista teraz myslíš. Viem to. To, že ťa jeden človek odmieta, stále neznamená, že nie si žiadaná…

Spamätaj sa! Si to jediné, čo majú tvoji rodičia. Neznič aj im celý svet len preto, lebo si si istá, že koniec toho tvojho práve nadišiel. Poviem ti to úprimne? 

To najlepšie ešte len príde. Buď silná. Vytrvaj. Prosím ťa, buď taká, aká si! Mysli aj na nich, no veď čo im ostane, ak takto zbabelo skočíš? Chceš skutočne nechať všetko tak a ani to neskúsiť? Nebodaj, TY NECHCEŠ BYŤ MATKOU?! Tiež by si takto nezvládla stratiť dieťa. Nerob jej to…

Vstaň, umy si tvár, pusti si hudbu a urob si teplú ovsenú kašu s kockou čokolády. Urob to pre mňa, prosím. Urob to pre seba! VZCHOP SA…

Autor: Lenka

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Maj hrdosť

Coverphoto: Photo by Radu Florin on Unsplash

Facebook komentáre