Hovorí sa, že do zdravého vzťahu nikto tretí nevstúpi. O to viac som bola prekvapená, ak sa to v tom mojom vzťahu stalo. Najprv prišla potupa, strach z budúcnosti a potom… Potom sa vo mne aktivoval – nazývam to – bojovný mód. Skutočne som si myslela, že je to moja chyba. Že musím napraviť to, čo som pokazila, a zabojovať o neho. A dnes? Dnes viem, že som urobila hlúposť, ktorá len zbytočne predlžovala moje trápenie. A poviem ti prečo…

Na tom, že ak je vzťah funkčný, nenaruší ho niekto tretí, skutočne niečo bude. Lenže podvedená žena príčinu nefunkčnosti tohto vzťahu automaticky pripíše sebe nepremýšľajúc, či by to náhodou nemohlo byť aj inak. Pravda je však vo väčšine prípadov inde – neverník podvádza, aj keď má doma všetko. Románik s inou ženou pre neho predstavuje únik zo stereotypu, je to súčasť jeho životného štýlu. 

pexels.com

Po správnosti by to malo fungovať nasledovne…

Ak sa vo vzťahu vyskytli nejaké problémy, mali by si ich vyriešiť presne tí dvaja ľudia, ktorých sa to týka. A ak sa im to vyriešiť nepodarí, mal by nastať rozchod, veď k čomu je dobré, aby spolu zostávali tí, ktorí už vedľa seba nedokážu férovo fingovať? 

V mojom vzťahu sa tento krok preskočil. Dôvod? Nič opravovať nechcel. Nechcel diskutovať, nemal v pláne mi povedať, že ho v láske so mnou niečo „omína“. Dôvod? Pretože ho nič „neomínalo“. On len nevedel vydržať s jednou ženou. Takže chyba bola nie vo mne… Bola v ňom. A ja hlúpa som ju dlhé roky hľadala v sebe a snažila sa márne bojovať o muža, ktorý tieto moje boje označoval za trápnu hystériu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sľúb mi pravdu...

Viem, že mi spočiatku nebudeš chcieť veriť…

Ale najlepším riešením je nebojovať. Šťastný vzťah si nevybojuješ. Šťastný vzťah vzniká, ak na ňom obaja pracujú, čo v tomto prípade nie je možné. On už na svojom šťastí „zapracoval“ – s druhou ženou, bez teba. Vieš, najťažšie je pochopiť jednu vec – že ten, kto má podvádzanie v krvi, môže pri sebe mať aj tú najdokonalejšiu partnerku. 

Tak ti vrelo „odporúčam,“ nebojuj o muža, ktorého to ťahá inam…

Prečo by si aj mala? Ľudí, ktorí sa rozhodli odísť alebo to hrať na dve strany, neprilákaš späť svojimi slzami, výčitkami alebo snahou „vylepšiť sa“ do dokonalosti. Ak by si aj zožala úspech, ver mi, bol by len krátkodobý. A v neposlednom rade – ak si ochotná bojovať o niekoho, kto ťa takto sklamal, potom si ho nezaslúžiš. Skutočne nepotrebuješ mať vo svojom živote partnera, ktorý okrem teba potrebuje aj inú ženu. 

Coverphoto: pexels.com

O vzťahu, ktorý rozbila nevera, je aj Miina kniha Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre