Neboj sa, drahá. Raz na to všetko budeš len spomínať a možno si na to, už ani nespomenieš. Na to, ako si znova vstala, silnejšia ako včera. Ako taký fénix.

Nemysli na to, čo bolo. Na neho, na nich. Na staré predstavy o živote. Sny, ktoré si mala. Na nič, čo tu pre teba už viac nie je. Nič, čo už nie je tvojou súčasťou. Dalo ti to zbohom a aj napriek tomu si sa toho všetkého príliš pevne držala. Je to pravda, keď ľudia hovoria, daj tomu čas. Tvoje srdce potrebuje čas, aby sa znova prestalo báť.

Tvoja duša potrebuje čas, aby bola opäť ochotná podstúpiť riziká vo viere v ľuďoch. Čas ti pomôže zistiť, čo naozaj chceš. Všetko zrazu vidíme inak. Jasnejšie a vo farbách.

Buď však opatrná,  nestrácaj ho nad niečim nepodstatným. Je príliš vzácny. Dnes tu sme a zajtra už nemusíme. Však to ty už dávno dobre vieš. Nezabúdaj byť sama sebou. Prosím nezahadzuj svoju tvár, kvôli niekomu inému. Nerob, čo robiť nechceš, len kvôli tomu, že si možno praješ, aby ťa niekto videl takú, aká si. Pretože my, ľudia, sme tvrdohlavé osoby, neprestávame vidieť, len to čo chceme. Sme omylní. Presne preto potrebujeme čas. Niekto viac, niekto menej. A nezabudni, že nikdy nepresvedčíme úplne všetkých, ktorých chceme. Každý z nás je iný a proste to tak je a niekedy sa s tým nedá nič urobiť.

Viem, že je to ťažké. Viem, že si verila, odovzdala si sa mu celá a snažila si sa byť tou naj… a ono to nestačilo. Jemu to nestačilo. Vedela si, že má poranené srdce, no verila si jeho slovám, že ty si mu pomohla. Že je už niekde inde a to s tebou. Až čas ukázal ako nechutne ťa využil, chcel ukázať že ťa má, že má niekoho nového. Chcel ťa ukázať, chcel aby to všetci vedeli, chcel ťa mať, no nikdy ťa nemiloval. Viem, že viac ako toto všetko ťa bolia už len moje slová, naše slová, tých, ktorí ti chceme vyliečiť srdce a ty kričíš niekde vnútri tela a cítiš len väčšiu bolesť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ona to raz pochopí...

Preto ti len poviem. Nezabúdaj fantazírovať ďalej. Aké sa stanú naše myšlienky, takými sa staneme aj my. Preto ostávaj pozitívna. Tvoj život taký bude. Mysli na pozitívne veci a tie sa ti aj budú diať. Mysli na nás. Sme tu a nechceme nikdy odísť. Nedokážeme ti vyliečiť srdce, ale môžme ti v tom pomáhať. Ver, že ťa chceme vidieť šťastnú a znova usmiatu. Úprimne.

Viem, že to nie je jednoduché aj keď ja tomu nerozumiem. Možno ani nikdy nebudem. No, nech ti to trvá akokoľvek dlho, máš čas. My sme tu teraz a budeme aj potom.

Hlavne neprestávaj vnímať svet okolo seba. Neuzatváraj sa. Všetci si občas potrebujeme zrovnať city a myšlienky v hlave dokopy. Urob to. Pouč sa a niečo si z toho všetkého vezmi so sebou ďalej. Skús sa zamyslieť nad tým, čo naozaj chceš, kde chceš byť o pár rokov. S kým…

Si skvelá. Si citlivá a pritom silná. Si odvážna a pritom máš niekedy strach, si ľudská.

Už dávno vieme, že reálna láska asi nie je úplne ako z kníh. Sme komplikované stvorenia. My, ľudia. Navzdory všetkému dokážeme milovať. Sme schopní mať niekoho radšej ako samých seba. Ja ti prajem presne to. Byť milovaná a skutočne milovať.  Pretože si to zaslúžiš. Ako všetci.

Neprestávaj čakať na lásku a zatiaľ ži život taký, aký chceš ty.

.. s láskou S

 

photos: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre