„Človek sa nemôže ani na nič pripraviť. Iba žiť zo dňa na deň, lebo nikto nevie, čo bude.“ 

Takúto správu som si dnes prečítala. Bola to skôr veta z nervozity, ale ani nevedel, aká krásna a hlboká myšlienka to je. Možno som v týchto dňoch viac citlivejšia. Teda nie len ja, aj moje okolie. Je to zrejme normálne. Som z tých „šťastlivcov“, ktorí prišli o prácu tentokrát medzi prvými, a tak aspoň prišiel čas zase sa hlbšie zamyslieť nad sebou a nad tým, čo naozaj v tom živote chcem. 

Nemám rada tieto prudké zmeny, no na jednu vec sú predsa len dobré. Viac sa zastavím a prehodnotím. Ale späť k myšlienke… 

unsplash.com

Človek sa nemôže ani na nič pripraviť…

A veru, to je presne to, čo sa máme v živote naučiť. Môžeme hádzať vinu na vládu, na prírodu, na muža, na deti, ale nikdy nám to nepomôže. Jediný, kto tento uhoľ pohľadu môže zmeniť, si TY SÁM. 

Život nám pripraví občas pekne ťažké chvíle, však? Nečakaný rozchod, rozvod, strata priateľstva, choroby, dokonca smrť. Akonáhle toto zažívaš, povieš si:  ŽIVOT SA MÔŽE ZMENIŤ V SEKUNDE, TAK PREČO SA NETEŠIŤ Z TOHO, ČO JE TU A TERAZ? To sú tie facky ktoré nám ukazujú, že sa naozaj máš tešiť teraz. Nie o deň, o mesiac, ale teraz. 

A deje sa to dookola…

Jedna rana za ranou pretože, ak je všetko v najlepšom poriadku, prestaneš si uvedomovať tie úplne malé drobnosti, za ktoré môžeš byť vďačný. Nevieš, čo bude dnes, zajtra, dokonca v tieto dni mi ukazuje život, že nevieš, čo bude o pár hodín. Tak sa teš a poďakuj večer aj za to, že si máš kde ľahnúť. 

Chceš niekomu povedať: Milujem ťa? Povedz. Si na niekoho nahnevaný? Povedz to, napíš to. Urob čokoľvek, čo máš chuť práve urobiť. Je to kruté, ale nikdy nič nie je isté, preto sprav to, čo spraviť chceš. Vôbec sa toho neobávaj. Nemáš sa čoho.
Preto sa vôbec nehnevaj na lockdown, na Covid. V tomto momente jedine môžeme zmeniť myšlienky z negatívnej na pozitívnu. Tak ako mi jeden vojak na testoch povedal: Ste negatívna, ale v živote zostaňte stále pozitívna. A mal pravdu. Ako keby mi z duše hovoril, keď videl, ako sa mi neustále smejú oči. 

unsplash.com

Neprežívaj! Ži!

To je také naše, prežívať zo dňa na deň. Hľadať, čo sa pokašlalo v našich životoch. Našli by sme toho veľa. Ani ja nežijem úplne ideálne a tiež si viem predstaviť mať v istých oblastiach väčšiu pohodu. To je ale život. Nepredvídateľný, no o to krajší. 

Čakáš, že nájdeš v niekom oporu? Niekto napraví to, čo nefunguje? Nemusí to tak byť. Oporu musíš nájsť sama v sebe. Niekedy to inak nejde. Teš sa. Tu, teraz, o deň, o mesiac. Každý z nás sa občas nachádza v neľahkej situácii, treba z nej ale vycúvať. 

Občas to je jednoduchšie, ako si myslíme, ale naša myseľ nám bráni vykročiť vpred, riešiť  situácie  trošku inak… A preto potom len prežívame zo dňa na deň a zabúdame žiť. 

Autor: Sašulik

Coverphoto: Photo by Julian Hanslmaier on Unsplash

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo ak by sme vedeli zmeniť silu vesmíru?


Facebook komentáre