Tvoj život je tvoja voľba. Je výsledkom tvojich rozhodnutí. Ak nie si spokojný, možno je čas spraviť lepšie rozhodnutia. Ži život podľa svojich predstáv a nie tak, ako by si to iní želali.

Tvoje šťastie, tvoje napredovanie či zaostávanie, tvoja cesta vpred či vracanie sa do minulosti… To všetko je len v tvojich rukách. 

Osloboď sa z pút minulosti a nájdi svoj stred. Nevracaj sa. Je to stratený čas. Nadýchni sa. Občas je treba spraviť to rozhodnutie, ktoré zraní tvoje srdce, ale o to viac naplní tvoju dušu. Buď úprimnou osobou, s pokorou v srdci, bez pretvárky.

unsplash.com

Nehraj sa na niečo, čím nie si, len preto, aby k tebe prišli ľudia, ktorých by si chcel mať vo svojom živote…

Pretvárka sa skôr alebo neskôr skončí. Konaj slobodne, váž si ľudí. Osoby, ktoré v tvojom živote byť majú, doň vstúpia v správny okamih. Ak majú ostať, ostanú. 

Hoci budeš šialene vystrájať, ak ti niečo nevyjde, hoci im v zápale hnevu povieš, čo si myslíš, a nebude sa im to páčiť, hoci budeš kričať, plakať či šalieť…

Tí, ktorí ťa majú mať radi, ťa radi mať budú…

V každej chvíli, v každom životnom okamihu, či spravíš chybu alebo si nebudeš niečím istý. Správaj sa tak, ako to cítiš. Buď sám sebou…

Živiť môžeš tvoju dušu, nie tvoje ego.

Každý hľadá osobu na celú život. Objav však najskôr seba! Ty si tá najdôležitejšia osoba. Ak svoj život budeš žiť, ako najlepšie vieš, podľa svojich predstáv, bez túžby niekomu sa zapáčiť, tí správni prídu. Tí nesprávni odídu a zanechajú stopy… Tieto stopy ti tiež môžu pomôcť nájsť tvoje JA. Je tu vždy dôvod, prečo sme spravili chybu, prečo nás stretol ten-ktorý človek, každý moment oslabenia, každá chvíľa ticha. Buď vďačný za každú osobu. Či už spôsobil tvoj pád, alebo ti pomohol vstať.. Priložil ruku k tvojmu rastu.

unsplash.com

Hoci len nepatrnou šmuhou v duši. Každý človek ťa niečím zmenil…

Bol si úprimný a odišiel? Nevadí. Zanechal otvorené dvere tomu, čo ťa bude chápať. Nie všetky straty sú stratami. Hlavne nestrácaj seba samého v snahe získať niekoho iného. Buď originál. Ten je dôležitejší ako kópia. Či už v reálnom, či vo virtuálnom svete. Rob, čo robiť chceš, podeľ sa o to, o čo sa podeliť chceš.

Každý sme nejaký. Nezaoberaj sa tým, kto si čo myslí. Sprav zakaždým to, čo ti spraví radosť. Ak to budeš robiť srdcom i dušou, ľudia to vycítia. Nájdu sa tí, čo ťa nepodporia, avšak na druhej strane tu budú tí, čo stoja pri tebe. Nemôžeš sa zapáčiť každému. Všetci sme jedineční. Všetci sme na inej stránke nášho života, ktorú ten druhý nevie dokonale posúdiť, pretože tvoj život nečítal.  

Možno si tých ľudí svojou úprimnosťou stratiť nechcel…

Možno je to kapitola, ktorú si potreboval. Možno je to presne to, čo ťa má niečo naučiť. Nájsť seba a netváriť sa, že si niečo, čím nie si. 

Ako sa vraví: „Buď sám sebou. Všetci ostatní sú už obsadení“. Nepokúšaj sa zakryť to, aký si. Jediná hanba je spraviť si hanbu. Pretvárkou, pokúšaním sa byť niečím či niekým, kým nie si. Nedokážeš zahrať postavu iného človeka lepšie ako tú tvoju.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Až po rozchode sa ukáže, koho sme milovali...

Nikdy sa neospravedlňuj za to, aký si…

Ak si ideš za svojimi snami, ak rastieš z vlastných omylov. Rešpekt iných môžeš získať len rešpektovaním seba samého takého, aký v skutočnosti si. Buď bezprostredný, buď osobnostne čistý, buď to skutočne TY a snaž sa prekričať každý hlas, ktorý sa ťa snaží utopiť. 

Či už to je hlas cudzí, alebo tvoj. Nájdi seba samého a neskrývaj sa za iných. Za to, čím nie si…

Autor: www.wewepise.com

Coverphoto: Photo by Loren Cutler on Unsplash

Facebook komentáre