Neustále opakujúce sa situácie, ktoré sa na seba podobajú ako vajce vajcu. Tvoja zvyšujúca sa únava, početnejšie bezsenné noci, narastajúci pocit, že si nejaká slabá… Slabá na túto lásku a na to, aby si ju nielen udržala pri živote, ale ju aj pozdvihla trochu vyššie. No na strane druhej… Neutíchajúca túžba dať to. Dotiahnuť to do šťastného konca. Tlkot srdca bijúceho len a len pre neho…

Drahá, naozaj si myslíš, že toto je ten pravý? Naozaj veríš, že sa ľudia menia a že podstúpia osobnostný obrat o 180 stupňov? Skutočne si ešte namýšľaš, že niekomu dokážeš, že stojíš za to, aby ťa miloval? Alebo, inak povedané, že si jeho lásku vynútiš?

unsplash.com

Pretože nič z toho sa nestane…

Život ma naučil mnoho vecí a jedna z nich je, že ak dám dvom ľuďom jedno a to isté, môže sa stať veľa scenárov… Napríklad aj ten, že jeden z nich sa poteší, rozžiaria sa mu oči, spýta sa, prečo som si robila starosti a ako mi to môže odplatiť. A ten druhý, ktorý dostal niečo rovnaké, ten sa toho nemusí ani chytiť. Povie si, že to nepotrebuje, ale si to teda naveľa vezme, pretože čo ak sa podobná príležitosť viac v jeho živote nenaskytne, čo ak to raz bude potrebovať, čo ak mu to nikto iný nedá… Prijme dar, možno aj zahrá radosť. A ja… Ja budem žiť šťastne, pretože si budem myslieť, že som mu poskytla niečo, čo vie oceniť, pritom on hodnotu tohto daru nevidí. 

A tu je ukážkový príklad toho, ako svoju lásku môžeš dať správnemu aj nesprávnemu človeku. A môžeš sa snažiť akokoľvek, z toho nesprávneho nikdy správneho neurobíš. Vieš, neplatí to len v partnerských vzťahoch. Ale aj v hocijakých iných vzťahoch. Niečo podobné som prežila v práci… Po rokoch praxe som sa zamestnala v jednej malej agentúre, kde nikto nevedel, čo so mnou… Vedeli, že potrebujú nového človeka, ale nemali čas premyslieť si, ako so mnou naložia. A nech som urobila hocičo, bolo to zlé. Po čase som mala pocit, že ma zamestnali len na to, aby si mali na kom vylievať svoju zlosť. A keď mi už praskli nervy, konečne som odtiaľ odišla a začala som robiť to isté, len pre niekoho iného, potvrdilo sa mi to, čo som vedela už dávno…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nezbláznim sa, ak odídeš...

Nie ja som bola zlá, nepoužiteľná a nemožná. Nie ja som sa nedokázala adaptovať – pretože v novej práci s tými správnymi ľuďmi to zrazu šlo. Hladko, bez problémov, bez čudných pohľadov a blbých povzdychov. Ja som zostala rovnaká, moja práca bola rovnaká, zmenili sa len ľudia okolo mňa a prostredie. A pritom sa zmenilo všetko…

unsplash.com

Týmto ti chcem povedať len jedno…

Že pravdepodobne strácaš čas s niekým, kto vlastne ani nevie, ako s tvojou láskou naložiť. Vie, že je fajn, ak ho niekto miluje a ak mu niekto kryje chrbát pred samotou. Ale to je asi tak všetko. Ešte nepochopil, o čom je láska, a už vôbec nie je odhodlaný naučiť sa to a vrátiť ti ju späť. Skús si predstaviť, že niekde opodiaľ žije človek, ktorý by tvoju lásku oceniť vedel. Túži po nej rovnako, ako túži niekoho milovať. No ty ho nikdy neobjavíš, pretože strácaš čas s mužom, ktorý tvojou láskou pohŕda a veríš, že sa raz sa niečo zmení.

Preto vždy, keď budeš mať pocit, že ti dochádzajú sily, mysli len na jediné… Že takto láska vyzerať nemá. Nemá to byť boj o pozornosť, o náklonnosť, o kúsok času, citu či pochopenia. Láska má mať hladký priebeh aj vtedy, keď sa vôkol vás dvoch odohrávajú drámy. Láska ťa má podržať vždy, keď sa všetko tam vonku bude rúcať. Tak prečo zostávať s niekým, pre koho sa ti rúca celý svet?

Drahá, viem, že sa to nepočúva ľahko…

Viem, že to najťažšie na láske k nesprávnemu človeku je prestať dúfať, že to raz bude dobré. A rovnako ťažké je aj priznať si, že si zakopla. No ver, že sa to stáva, a tým, že sa budeš ďalej snažiť zachrániť nezachrániteľné, toto zakopnutie nevymažeš.

Hlavou múr neprerazíš. Lásku si od tej nesprávnej osoby nevynútiš… Môžeš mu každý deň dokazovať, že to, čo mu vieš dať ty, mu žiadna iná žena nedá… Môžeš prestať počítať sklamania a rad radom odpúšťať každý jeho prešľap. Môžeš všetko… Ale musíš sa zmieriť s tým, že späť nedostaneš nič. 

Coverphoto: Photo by Chris Ghinda on Unsplash 

O tom, aké to je milovať tú nesprávnu osobu, je aj Miina kniha Stretni sám seba. Kúpiť si ju môžete v každom dobrom kníhkupectve alebo v našom eshope TU.

Facebook komentáre