Môžeš sa snažiť, ako len chceš. Môžeš zo seba urobiť ženu, o ktorej si myslíš, že ju dozaista bude milovať. Môžeš čakať, kričať, mlčky prikyvovať, milovať viac, aby si si nemusela vyčítať, že si mu svojej lásky dala príliš málo. Môžeš mu tolerovať veľa vecí a ešte viac ich odpustiť. Všetko môžeš… Je to tvoja voľba. No i tak z toho nesprávneho muža neurobíš toho správneho. On totiž nevie a nechce vedieť, ako ťa má milovať.

Nesprávny muž je nesprávnym preto, že nerozumie tvojmu srdcu. Nemá v sebe potrebu sa doň ani len pozrieť, nieto sa v ňom ešte zorientovať. Nechce vedieť, čo ťa trápi, prečo ti to robí starosti. Nemá dôvod všímať si tvoje šťastie a pozorovať okamihy, kedy vzniklo. Jemu je to všetko ukradnuté. Tvoje strachy aj tvoje radosti. Možno ti dáva najavo svoj záujem. Možno sa tvári, že ťa chce, no v skutočnosti mu ide len o tvoju lásku. To ona mu vyhovuje – tá tvoja láska, ktorú doposiaľ nikde inde nenašiel. Nechce teba ako celok. Chce len to, čo mu vieš poskytnúť.

unsplash.com

Je to muž, ktorý ťa nebude mať rád nikdy… 

Tak úprimne. Tak zo srdca. Tak, ako vieš milovať ty a spôsobom, v akom lásku dokážeš uchopiť. Nebude ťa milovať preto, že niečo budeš robiť príliš a niečo nebudeš robiť vôbec. A keď to robiť začneš alebo prestaneš – podľa jeho predstáv, nevyhovieš mu ani vtedy. Ani vo chvíľach, kedy na tebe nenájde nič „zlé“, nepocítiš jeho lásku. Lebo ťa milovať nevie. Lebo na to, aby ťa miloval, nebol stvorený.

Načo si komplikovať život komplikovaným vzťahom, ak riešenie je také jednoduché? Sú ľudia, ktorí nás budú milovať vždy, aj keď niečo pokafreme. Potom sú tu ľudia, ktorí nás nikdy milovať nebudú, hoc by sme im dali všetko, čo máme a ešte niečo navyše. A to, že si sa zamilovala do nesprávneho človeka, neznamená, že ho musíš pretvoriť, že mu musíš dať čas, že musíš pretvoriť seba… Znamená to len jedno. Že ťa čaká odvykačka od lásky, ktorú držíš pri živote iba ty. 

Pretože ak by si prestala milovať, tá láska by zmizla…

Nezostalo by z nej nič. To je rozdiel medzi vzťahom s nesprávnym mužom a vzťahom s tým správnym. Ak prestaneš milovať a vezmeš si to, čo si do vzťahu dávala, zostane len tma a ticho. Ničovaté nič. V srdci pustota a mráz a na srdci na prach, ktorý sa tam rokmi v tomto vzťahu usádzal. 

Nesprávny muž ťa nikdy nebude milovať správnym spôsobom. Nikdy tam žiadna zhoda nebude. Na toto si prikrátka… Takéto lásky potrebujú iba jedno… Aby sme v nich našli nejaké skryté odkazy a poučili sa z nich. Vieš… Niektoré vzťahy nás spasia. A iné… Tie nás zasa prevedú očistcom.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Môj príbeh lásky

Autor: Laura L.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre