Každý si vysníva nejakú cestu životom. Vysníva si prácu, dokonalého muža svojho života – takú tú osudovú lásku, budovanie šťastnej rodiny, domova… Pekne po poriadku, so správnou osobou, v správnu chvíľu, v pravý čas.
No život má zvláštny zmysel pre humor a vie to poriadne dokonale premiešať.

Dokáže nám, že to, o čom sme si mysleli, že sa nám nikde nestane, je zrazu tu. Pošle nám do cesty niekoho, o kom by sa nám ani nesnívalo a dokáže nám, že sa nám môže stať naozaj všetko.

Vstúpil si mi do života v tom najnevhodnejšom období, keď som bola sklamaná, zúfalá a nevedela ako ďalej.

pinterest.com

V momente, keď som nevedela ľúbiť ani sama seba a vôbec som nebola pripravená na niečo nové. Keď som hľadala cestu, ten správny smer, bola som chladná a neverila som už na lásku ani šťastný koniec.

Zrazu si mi do života prišiel ty… Len tak si sa objavil a rozjasnil moje šedé dni. Rozohnal môj smútok, vysušil slzy a dal mi tisíc dôvodov na úsmev. Naučil ma vidieť slniečko aj v tých najdaždivejších dňoch.

Maličkosti, ktoré vtedy pre mňa znamenali najviac. Vydala som sa s tebou na cestu do neznáma. Aj keď si vôbec nebol mužom mojich snov. Nebol si dokonalý, nebol si primeraný, nebol si… nebol si pre mňa ten správny.

Ale čo je v živote naozaj správne?

Časom si človek uvedomí, že pre neho neexistuje tá správna osoba, že v živote neexistuje správny okamih, správne životné obdobie, neexistuje ani správny muž… Že šťastní alebo nešťastní sme len na základe našich vlastných rozhodnutí, svojho nastavenia a postoja k životu.

Dnes som rada, že nie si správny. Že robíš chyby, že občas nevieš buchnúť do stola, že sa dokážeš poriadne zamotať, zakopneš, spadneš a začínaš vždy odznova, že si niekedy až veľmi pripúšťaš sklamania, robíš nesprávne rozhodnutia, opakuješ omyly, nechodíš vždy na čas a niekedy až priveľmi dávaš na svoje dobré srdce.

No si to ty, skutočný a nie správny muž. Zvykám si na to všetko, čo k tebe patrí, aj keď je to miestami náročné a niekedy z toho úplne šaliem. No oveľa viac je pre mňa to, že ma dokážeš rozosmiať tak ako nikto, dokážeš rozjasniť každý môj deň, plníš mi sny tým tvojím svojským spôsobom, dávaš mi pokojnú náruč, silu chlapa, lásku a najmä pocity…

A aj keď život s tebou nejde vždy podľa mojich predstáv, milujem ho a milujem teba.

pinterest.com

Keď sa obzriem späť, rozhodla by som sa vtedy rovnako a opäť by som ti dala šancu a vpustila ťa do môjho bláznivého života. Bolo to totiž to najlepšie rozhodnutie, aké som vtedy mohla urobiť.

Môj život s tebou nabral úplne iný rozmer, ukázal si mi, čo je ozajstné šťastie, a začala som s tebou opäť žiť, tešiť sa, žiariť a usmievať sa… Naučil si ma, na čom naozaj záleží, zmenil si môj pohľad na veci, ľudí a najmä na seba.

„Nie je dokonalá, ty tiež nie a nikdy nemusíte vytvoriť perfektný pár. Ale ak ťa dokáže rozosmiať a pripustiť, že byť človekom znamená robiť chyby, drž sa jej, ako najviac vieš. Možno na teba nebude myslieť každú sekundu dňa, ale dá ti časť seba, o ktorej vie, že ju môžeš kedykoľvek zlomiť – jej srdce. Neubližuj jej, nemeň ju, neanalyzuj ju a nečakaj viac, ako ti je schopná dať. Usmievaj sa, keď ťa robí šťastným, daj jej vedieť, keď z nej šalieš, a nech ti chýba, keď nie je s tebou…“

Bob Marley

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Odišiel si bez vysvetlenia

A tak ti ďakujem, že si to so mnou nikdy nevzdal, že si ma nikdy nechcel zmeniť, že ma miluješ za to, kým som, že si nikdy neodišiel a že si sa stal mojou novou šancou na šťastný život.

Že aj napriek všetkým okolnostiam a všetkým neprajníkom sme to nevzdali a šli si za tým, čomu sme verili my, a že už čoskoro budeme ozajstná rodina.

Lebo ak tomu veríš, nenechaj si to vziať…

Že aj po rôznych situáciách a problémoch sa stále milujeme, pretože naša láska je cennejšia než akýkoľvek boj. A aj keď človek nikdy nevie, čo bude zajtra, čo ho čaká, čo sa zmení a čo zostane, verím, že sa budeme čo najdlhšie tešiť zo všetkého pekného, čo máme teraz a čo nás ešte čaká – ty môj nesprávny muž!

Autor: Katarína Ružičková

Coverphoto: Photo by Lucio Francisco on Unsplash

Facebook komentáre