Ak raz veľmi miluješ, dokážeš to viackrát? To je otázka, na ktorú má každý iný názor. Niektorí hovoria, že len jedna láska je tá pravá. No čo ak si na tú pravú už natrafila, ale na jednej strane sa stala chyba a dnes je už všetko preč? A čo ak si len bola naivná a myslela si si, že je to ten pravý?

Naozaj sa to malo všetko stať, aby si neskôr pochopila, že to nebola tá pravá láska? Sklamem ťa, na tieto otázky nevie odpoveď nikto. 

Ale čas ti dá priestor na to, aby si na tie odpovede prišla sama…

pinterest.com

Mesiac po rozchode som cítila menšiu bolesť ako teraz. Prečo to tak je? Uvedomila som si, že to bola príliš krátka doba a stále som naivne verila, že sa všetko deje z nejakého dôvodu. Myslela som si, že buď k sebe opäť nájdeme cestu, alebo čaká na mňa niečo krajšie. 

Avšak po polroku neutíchajúcej bolesti tu stojím opäť zlomená. Neviem to opísať slovami, akoby to všetko po polroku prišlo znova. Malá vlna, ktorá sa zmenila v neutíchajúce rozbúrené more. Chcem sa opäť postaviť z toho dna, ale dokážem to ešte?

Dokážem stále veriť, že bude lepšie a že príde niečo krajšie? 

Všetci hovoria, že tomu treba dať iba čas. A tak som sa rozhodla, že tak urobím, že si ten čas poskytnem. Nie láske, ale sebe… Čas na to, aby som sa dokázala z toho úplne dostať. Čas na to, aby som potom bola pripravená na veľké veci. 

Môžeš byť akákoľvek silná osobnosť, ale pokiaľ si vnútri zlomená, je aj všetko navôkol zlomené. Veľké veci sa začnú diať, až keď budeš na to pripravená. 

Možno si si myslela, že už si pripravená, ale tvoje srdce ti dalo jasne najavo, že potrebuje ešte čas.

Zahojiť všetky rany, pozliepať všetky časti a počkať si na niekoho, kto nikdy nedovolí, aby sa opäť roztrieštili. Nastav si svoju komfortnú zónu, nastav si svoje limity, urči si svoje priority a ak príde niekto nový do tvojho života, budeš na to pripravená.

A vtedy už budeš potrebovať čas len na to, aby ste zažili spolu čo najviac najkrajších chvíľ…

Autor: Hana Zemanová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Píšem ti . . .

Coverphoto: Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Facebook komentáre