O láske už nechceš ani počuť. Už nesnívaš. Bola si toľkokrát zranená a zlomená. A bojíš sa. Bojíš sa, že sa to môže zopakovať. Predchádzajúci vzťah ťa zabil tým najkrutejším spôsobom… Zabil tvoje city.
A ty už nikdy nechceš milovať. Stala si sa vo svojom živote herečkou a podľa scenára máš hrať šťastnú a bezcitnú…

Množstvo žien je takých ako ty. Nie si v tom sama. Rozumiem ti. Aj ja som bola rovnaká… Neverila som, že niečo také existuje… Že láska ešte existuje. 

pinterest.com

A potom som stretla jeho… 

Rozumel mojim trápeniam, obavám či mojim snom. Rozumel mi viac, ako som rozumela ja sebe… Nikdy nezabudnem na chvíle, kedy som sa pri ňom cítila tak bezstarostne. Smiala som sa na jeho vtipoch, ako keby som bola opäť v období puberty, a lietala som v oblakoch. Zamilovala som sa. Bezhlavo. A dala som našej láske šancu. Doteraz to neľutujem.

Žiadna žena by nikdy nemala stratiť vieru. Pretože pravá láska existuje. Láska – tá čistá a úprimná, ktorá si nič nepýta, ale dáva, stále existuje. 

Aj po toľkých sklamaniach, trápeniach, po množstvách sĺz, ktoré si vyronila, môžeš ešte vždy zažiť lásku ako v rozprávke. On ťa bude nazývať svojou princeznou či dokonca kráľovnou. Nie, nie je to naivné… Pravá láska tam na každú z nás niekde čaká. Nie je správne, aby sme si vytvárali obranný štít len preto, že nás už predtým niekto sklamal a my máme strach… 

Aj ja som mala strach… 

Bála som sa svojich pocitov. Bála som sa toho, čo k nemu cítim. Bolo to také krásne a ja som si myslela, že sa to čoskoro skončí. Myslela som si, že niečo také si nezaslúžim. 

Ale on neodišiel. Neodišiel, ani keď to so mnou ľahké nebolo. Ostal, aj keď som ho posielala preč. Pretože ten pravý nikdy neodíde. Ostane, nech sa deje čokoľvek. V dobrom aj v zlom.

pinterest.com

Ten pravý ti bude život zľahčovať a nie komplikovať… 

Jeho lásku budeš doslova cítiť v každej bunke tvojho tela. Budeš ju vidieť v jeho očiach, ktoré budú žiariť len a len kvôli tebe. Jeho lásku budeš vnímať v každých maličkostiach… 

Ráno ti vždy urobí kávu, ktorú máš najradšej. Keď budeš chorá, prinesie ti čaj. Kúpi ti kyticu červených ruží, pretože vie, že tie sú tvoje najobľúbenejšie. Ten pravý sa bude zaujímať o to, kde si, čo chceš robiť a či ti je dobre. 

Ten pravý ťa nikdy nebude za nič odsudzovať a vždy sa ťa bude snažiť pochopiť. Milovanie s ním bude také krásne, že sa prichytíš, ako pritom plačeš. Budú to slzy šťastia, lebo ty nič zlé cítiť nebudeš. Bude to nielen fyzické, ale aj duševné spojenie lásky medzi tebou a ním.

Zaslúžiš si lásku… 

Áno, práve ty. Každá žena si ju zaslúži a je jedno, koľkokrát si bola zlomená či koľko rokov máš. Pravá láska príde, keď ju najmenej budeš očakávať. 

Tak prosím, neprestaň nikdy veriť. Snívaj! Nie, nie je to naivné… To krásne ťa ešte len čaká. A jediné, čo môžeš urobiť, je nezavrhnúť nádej na lásku.

Autor: Kristína Puziová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo sa prestal snažiť?

Coverphoto: Photo by Alan Labisch on Unsplash

Facebook komentáre