Snažím sa, i keď viem, že nebudem pre teba nikdy dosť dobrá. I keď viem, že ma to ubíja. Viem, že to nie je nič mierené na mňa, a taktiež sa čoraz viac presviedčam o tom, že nie si dobrý chlapec, ktorý by ma dokázal ľúbiť. No stále sa snažím a dúfam, že jedného dňa si uvedomíš, že som ti mohla dať všetko, čo hľadáš a po čom túžiš. Ja sa ťa snažím pochopiť a miliónkrát som rozmýšľala, prečo si nám nedal šancu. Neprišla som na nič.

Niekedy si kladiem otázku, či v tej diaľke myslíš aj ty na mňa. Či si niekedy spomenieš na ten krásny deň, čo sme spolu zažili. No viem, aká je pravda. Ten deň si vnímal úplne inak ako ja. Pre teba som už dávno zabudnutá a rozmýšľaš nad inými dievčatami.

unsplash.com

Stále dúfam, že sa jedného dňa ešte uvidíme a dokážem ti, že stojím za to. Ale zmierim sa s tým, že sa už nikdy nestretneme a že nechceš to isté, čo ja.

Chce to ešte čas…

Keď som preč a zaneprázdnená, tak na teba vôbec nemyslím. No keď som sama, tak myslím len na teba. Tá diaľka by mi to mala uľahčiť. Ak už mám toto uľahčené, neviem si predstaviť, aké by to bolo, kebyže ťa vídam každý deň. Stretnutie s tebou by mi dalo to, že by som sa posunula vpred alebo sa ešte viacej zaľúbila. Bola by to pre mňa buď úplná výhra, alebo prehra. Ale zariskovala by som. No ani nemusím premýšľať nad tým, čo keby… Uľahčil si mi to.

Nemuseli sme spolu zažiť veľa. To málo mi stačilo na to, aby som nad tebou rozmýšľala mesiace. Doteraz si pamätám na ten tvoj krásny úsmev. Cítila som tam niečo medzi nami. Niečo iné.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Už si nemusíš vyberať

No s odstupom času si uvedomujem, že som cítila zle. Každý vie, že ty nie si ten správny pre mňa. Dokonca to viem aj ja. No neviem, prečo nechcem prijať tento fakt.

unsplash.com

Neviem, čo ma pri tebe stále drží…

Po tebe som stretla o dosť lepších chlapcov ako ty, no necítila som k nim to, čo cítim k tebe. Myslím, že už sa treba prestať snažiť a prestať na teba myslieť. Kiežby to bolo také ľahké a jednoduché. Láska ale nebola nikdy jednoduchá. Je komplikovaná a zložitá, no spolu sa dá krásne zjednodušiť.

Ak sa chce. Ak tam je záujem. Ale tu nebol. Najskôr som vinila seba, neskôr teba, že si to zahodil. Ale po čase som zistila, že problém nie je v ani jednom z nás.

Nemôžem ťa prinútiť ma ľúbiť…

A nemôžem prinútiť seba odľúbiť. Aj keď to veľmi, veľmi chcem. Najhoršie na tom však je, že ty o tom ani len netušíš. Ale aj kebyže to vieš, nič sa nezmení. Proste už s tým nedokážem nič urobiť.

Aj tak si mi dal niečo do života. Naučil si ma, že sa nemám tak ľahko zaľúbiť, nemám byť naivná a neveriť všetkým ľuďom okolo mňa. Neviem, čo som ťa naučila ja, ale viem, že ak by si mi dal šancu, tak ťa naučím ľúbiť…

Autor: Gabriela

Coverphoto: Photo by Jessie Kenaston on Unsplash

Facebook komentáre