V dnešnom svete, v tejto pomerne už dosť biednej dobe, je nájsť „normálneho“ partnera dosť ťažké. Každý si prajeme stretnúť niekoho jednoduchého, kto hľadá to isté, čo my. Nič ťažké na tom nie je… Ale kde hľadať, ak to jednoducho nevieme nájsť? Ak niektorí majú o vzťahu úplne iné predstavy? Neviň seba za to, že sa doba zmenila a v dnešnom modernom svete je náročné lásku vyhľadať. Ide skôr o pobavenie alebo flirt. Neviň seba, že aj ty chceš mať právo na lásku…

Niekedy si myslíme, že tým, že hľadáme lásku, zaplníme v nás tie prázdne miesta. Tým, ako sa snažíme a denne spoznávame nových ľudí a ich životy… Vlastne zisťujeme, že to, čo hľadáme, už ani nechceme. Bojíme sa znova zaľúbiť. Bojíme sa opustenia. Radšej život nechávame plynúť len tak. 

unsplash.com

V podstate ani nevieme, čo chceme… 

Dúfame, že stretneme toho pravého alebo tú pravú, ale nevieme ako. Kde to hľadať alebo to nechať tak a len nechať plynúť čas? Keď sa aj niekto vyskytne, snažíme sa ho chytiť a už nepustiť. Za každú cenu… Aj keď to nemusí byť ten pravý. Sme sklamaní, keď to nevyjde. Keď niekto pošle našu snahu a náš záujem do čerta. Cítime sa zneužití, ak niekto využije naše srdce, ktoré chce milovať, iba vo svoj prospech a odhodí nás. 

Čo dnes láska pre ostatných ľudí znamená? Prečo to s ňou niekomu vyjde hneď na prvýkrát a niekomu zasa nie? Je to život, ktorý nás len skúša?

To, že sme na lásku zanevreli, neznamená, že ju nechceme… 

To už len naše srdce prestalo hľadať, snažiť sa a spôsobovať si bolesť nepodarenými vzťahmi. Každý deň si prajeme niekoho stretnúť. Hľadáme a dúfame, že sa raz pred nami ktosi zjaví ako zázrak. Dúfame, že nebudeme večne čakať a aj náš čas nadíde a naše cesty sa s niekým spoja. 

unsplash.com

Predstavujem si, ako asi budeš vyzerať, ako sa budeš smiať. Snívam o tom, ako budeme tráviť spolu čas. Dúfam, verím každý deň, že niekde tam si, len nám nebolo umožnené ešte sa stretnúť. Azda je priať si lásku zakázané? Mám pocit, že skôr ma život presviedča o tom, že na tomto svete nie je ten pravý. Akokoľvek dúfam a prajem si niekoho, život mi ukáže, že väčšina vzťahov nestála za nič. Buď sú tí dobrí už zadaní alebo tí slobodní o vzťah nestoja. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo mám strach z lásky?

V dnešnej dobe nemôžeš čakať to, čo kedysi…

Na ulici lásku len tak ľahko nenájdeš. Na zoznamke väčšina hľadá len zážitok na jednu či na pár nocí. Diskotéky sú už len o pobavení a nezáväzných bozkoch. A tak potom prichádza otázka… Kde vlastne máme hľadať? Keď väčšina ľudí je doma alebo v práci… Mám pocit, že jediné, čo v dnešnej modernej dobe môžeme urobiť, je čakať na lásku. Pretože to je to jediné, čo nám zostáva… 

Buď trpezlivý a dopraj si na lásku počkať.
Snívaj, že aj tvoj čas príde a tú lásku stretneš.
Predstavuj si, aké to bude.
Ver, že jedného dňa to nastane.

Autor: Ani

Coverphoto: Photo by Dmitry Schemelev on Unsplash 

Facebook komentáre